Málo místa na zahrádkaření? Poradíme vám, jak to vyřešit!

Pokud vás od zahrádkaření odrazuje malá zahrada, pak pro vás máme skvělé řešení. Využijte zdí a plotu k pěstovaní květin a rostlinek.

Jedno moudré přísloví praví: „Kde je vůle, tam je cesta.“ To samé platí i o zahrádkaření. Možná si myslíte, že na něj nemáte dostatek prostoru. V tomto článku vás ale vyvedeme z omylu.

Závěsy na truhlíky udělají místo

Když není dost místa na zemi, využijte zdí. Závěs pro truhlík vám pomůže vyřešit problém s prostorem. Stačí jich pár připevnit na zeď a vytvořit tak dostatek místa pro rostliny. Navíc se nemusíte omezit pouze na jeden opakující se vzor. Použijte závěsy pro truhlíky různých velikostí a zkombinujte je s ladícími květinami rozličných barev. Uvidíte, že se takto dá vytvořit krásná dekorace a také dostatek místa pro vaši realizaci.

Závěsné kapsy

Podobným způsobem jako hák na truhlík fungují i závěsné kapsy. Narozdíl od nich ale neposkytují tolik možností k vlastnímu přizpůsobení. Zatímco závěsy na truhlíky si můžete namontovat podle vašich představ a vytvořit si tak vlastní vzor, závěsné kapsy nabízí už předem vytvořený tvar. Zpravidla se jedná o sadu kapes ve tvaru obdélníků, kterou můžete zavěsit na zeď nebo plot. Vyrábí se v různých barevných variacích a z odlišných materiálů. Můžete si tedy vybrat přesně takovou závěsnou kapsu, která se bude hodit k vám domů.

Truhlíky s PET lahví

21. století se nese ve znamení plastu. Vidíme ho všude. Na obalech potravin, ve stavebnictví, u zahradnických produktů… Zkrátka se jim nevyhnete. I proto je můžete využít k zahradničení. Věděli jste, že PET lahve mohou dobře posloužit jako truhlíky? Na první pohled sice nevypadají tak dobře jako truhlíky dřevěné nebo kupované, zásadní je ale jejich obsah. Naplňte PET lahve dostatečným množstvím hlíny a hnojiva, přidejte krásné květiny, a uvidíte, jak se váš dům rázem rozsvítí. Připravte se ale na to, že je budete muset na zeď nějak připevnit. Sáhnout můžete už po výše zmiňovaných závěsech na truhlík nebo si poradit jinak.

Chovatelské pletivo

Ukrytí konzole na pletivo tady není na pořadu dne. Chovatelské pletivo totiž neplní funkci estetickou, ale praktickou. Používá se k ohraničení pozemku, na kterém se nachází zvířata. Vhodný je tedy k oplocení výběhu, do králíkárny nebo ke stavbě voliéry. Nabízí dostatečnou pevnost a pružnost. Můžete se tedy spolehnout na to, že zvířata z oploceného pozemku neutečou. Vhodně spletené dráty navíc neohrožují zdraví zvířat. Oplocení s pomocí chovatelského pletiva tak získáte jak ochranu zdraví vašich zvířat, tak jistotu, že zůstanou tam, kde mají být.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *