Jak funguje pH sonda? Základem je elektroda

Zajímá vás, jak vlastně funguje měření pH a na co vlastně spoléhá. V tomto článku se do tohoto tématu ponoříme a řekneme vám to.

Sonda pH se stará o to, aby byla voda v bazénu dostatečně vyvážená a kvalitní. Zajímalo vás ale někdy, jak vlastně takové sonda funguje? Pojďme se do tohoto tématu ponořit hlouběji.

Skleněné a epoxidová těla

Základem každé pH sondy jsou pH elektrody. Nejčastěji uvidíte elektrody ve skleněném nebo pryskyřicovém obalu. Každý z materiálů má své pro a proti. Pryskyřice například zaostává po stránce tepelné odolnosti. Zato skleněné elektrody jsou vůči teplu poměrně odolné. Mohou se tedy používat i v horké vodě.

Tím ale výčet nevýhod nekončí. Pryskyřice si totiž nerozumí ani s rozpouštědly a korozními látkami. V pH sondách se tedy používají především sondy skleněné. Ty mají nejen vysokou odolnost vůči působení tepla, ale nepůsobí na ně ani korozivní rozpouštědla.

Kde koupit pH sondu?

pH sonda musí být odolná i vůči dalším látkám. Pokud se oprostíme od bazénů, tak se pH sonda používá i v laboratořích. A tam je potřeba, aby vydržely i v extrémních podmínkách. Laboratorní sondy tedy musí být odolné vůči roztokům s obsahem těžkých kovů, proteinů, organických rozpouštědel či sulfidů. Tedy materiálům, které v bazénové vodě příliš často neuvidíte.

Bazénová sonda pH ale není nezbytná. U domácích bazénů se bez ní obejdete. Pokud ale vlastníte velký bazén, doporučujeme vám její koupi. Kvalitní pH sondy pořídíte u společnosti Aseko Pool. Ta se zabývá bazény a bazénovými technologii už od roku 1990. Kromě České republiky působí i v dalších zemích. Svěříte-li se tedy do jejich péče, bude váš bazén v opravdu dobrých rukou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *