Krycí plachty chrání před deštěm i kroupami

Českem se prohání smršť šíleného počasí a možná i vám udělala čáru přes rozpočet. Máte na zahradě dřevo bez přístřešku? Nechali jste si dovézt písek a nechcete ho nechat promoknout? Potřebujete zakrýt rozestavěnou stavbu? Na tohle všechno jsou dobré krycí plachty.

Zakrývací plachty slouží jako univerzální ochrana před počasím. Jednu takovou plachtu by si měl domů pořídit opravdu každý majitel rodinného domu či zahrádky. Sem tam ji totiž zaručeně užije.

Zakrývací plachty mají využití v létě i v zimě

V zimě je to evidentní, mohou ochránit cokoliv, co necháváte venku, před sněhem. Jak je ale využijete v létě? Kromě deštivých dnů vám poslouží i ve dnech velkého horka. Krycí plachty totiž dokážou fungovat také jako stínění. Mohou posloužit jako improvizovaná markýza pro pergolu, zastíníte s nimi pískoviště či prostor, kde si hrají vaše děti. To platí nejen doma, plachta je lehká a snadno si ji s sebou vezmete i na výlet či stanování.

V neposledním případě jsou krycí plachty s oky vhodné na bazén. Zabráníte znečištění vody, a ještě ušetříte. Ze zakrytého bazénu se totiž tolik neodpařuje voda, což znamená, že se neodpařují ani přípravky na její čištění.

Cenově dostupné a univerzální PE plachty

A jak plachtu vybrat? Základem je vhodný rozměr, ten si určete podle použití. Co se týče materiálu, zřejmě nejvhodnější jsou PE plachty, tedy plachty z polyethylenu s gramáží 150-200 g/m2. Tyto plachty jsou lehké, přesto odolné a pevné, zachovávají si barvu a nekřehnou ani v nízkých či vysokých teplotách.

Výtečnou vychytávkou jsou určitě oka. Plachtu bez ok na okrajích si snad ani nekupujte, měli byste problémy s jejím upevněním. Pomocí ok ji snadno uvážete.

Potřebujete plachtu atypického tvaru nebo nějakou nestandardní velikost? Plachtu čtvercovou či kruhovou? Tohle všechno vám nabídne společnost Plachty Štěpáník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *