Jak vymalovat strop – hezky krok po kroku!

Malování bytu nepatří k nejpříjemnějším kratochvílím a většina lidí jej odkládá tak dlouho, jak je to jen možné. Na druhou stranu není nad čistotu čerstvě natřených stěn, takže s chutí do toho a půl je hotovo. Ale jak správně vymalovat strop, který je často kamenem úrazu méně zkušených malířů? Prozradíme vám to!

Nepodceňujte přípravu

Není tajemstvím, že uklízení po malování může být pořádná otrava. A to zejména v případě, kdy podceníte přípravu a předpřípravu pokoje. V praxi to znamená následující: nábytek přesuňte k sobě, aby vám nepřekážel a vše důkladně přelepte fólií. Samozřejmě přikryjte také podlahu a je-li to zapotřebí, odstraňte starou malbu a opravte nerovnosti.

Jaké náčiní budete potřebovat?

Strop můžete vymalovat štětkou, válečkem nebo malířskou pistolí. Pravděpodobně se však budete rozhodovat mezi první a druhou variantou. Malíři Brno z řemeslnického cechu EKOMPLEX doporučují váleček, protože s ním lze barvu rozprostřít rovnoměrně a rychleji než se štětkou.

Kdy se do malování stropu pustit?

Ideální doba na malování stropu je v dopoledních hodinách, kdy je v místnosti nejvíce přirozeného světla. Případně odpoledne, pokud je orientovaná na jinou světovou stranu. Podstatné je, aby se vám dobře odhadoval odstín, což může být při umělém osvětlení problém.

A jde se na to…

Buďto si připravíte štafle, nebo váleček nasadíte na teleskopickou tyč. Před malováním si po dobu cca 2-3 hodin namočte váleček do vody. Zvláční a bude se vám s ním lépe malovat. Samozřejmě z něj musíte vyždímat všechnu vodu.

Samotné malování stropu není příliš složité, jen o něco pracnější než malování stěn. Začít byste měli od okna a postupovat směrem ke dveřím. Nátěr provádějte v pruzích o šířce cca 1 metru ve směru dopadajícího světla. Profesionálové v oboru malířství a natěračství upozorňují, že se další vrstva nanáší až po důkladném zaschnutí té předchozí.

Rada na závěr zní: sádrokartonové stropy nezapomeňte penetrovat, jinak nebudete s výsledkem malování vůbec spokojeni. Na sádrokartonu se objeví šmouhy a další nedostatky, kterým lze předejít právě penetrací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *