Odstranit graffiti? Všechno je možné!

Mnoho lidí žije v domnění, že odstranit graffiti není, vyjma nákladné rekonstrukce poškozené plochy, možné. Moderní prostředky však umožňují majitelům vrátit nemovitosti pěkný vzhled s minimem finančním prostředků.

Opatření proti vzniku graffiti

Zejména v lokalitách s vysokým výskytem graffiti je vhodné myslet na toto riziko už v rámci stavebního projektu. Samotná fasáda by v takovém případě měla sprejerům znesnadnit práci. Vhodné jsou proto hladké, co nejméně porézní materiály. Obdobná doporučení platí i při rekonstrukci.

Pokud ovšem nemáte možnost povrchovou úpravu zvolit s ohledem na riziko graffiti, ke slovu se dostávají prostředky antigraffiti – nátěr od Envistore.cz, které jsou k dostání ve dvou variantách. Trvalé nátěry poskytují dlouhodobou ochranu ošetřeného povrchu. Ani po opakovaném odstranění graffiti mýdlovou vodou není proto nutné silnější ochrannou vrstvu obnovit. Naproti tomu dočasné antigraffiti nátěry propustné pro vodní páry je třeba pravidelně obnovovat, ale vzniklá vrstva je velmi tenká, takže vzhled fasády zůstává naprosto nezměněn.

Tato opatření samozřejmě vzniku graffiti nezabrání, ale nevzhledné výtvory půjdou snáze odstranit. Od další tvorby na očištěných plochách sprejery odradí právě to, že jejich dílo tak rychle zmizí.

Prostředky pro odstranění graffiti

Moderní odstraňovač graffiti představuje efektivní způsob, jak se zbavit výtvoru sprejerů i na ploše, která nebyla ošetřena ochrannou vrstvou.

Naproti tomu zcela zapovězeno je při čištění graffiti použití ředidla, které může napáchat hodně škody. Barva ve většině případů pronikne ještě více do struktury omítky. Ani následné překrytí vzniklé skvrny novou vrstvou barvy nepřináší o mnoho lepší výsledek, neboť barevné pigmenty dříve nebo později znovu vystoupí na povrch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *