Jak opticky zvětšit nebo zmenšit místnost za pomoci koberců?

Pokud žijete v bytě či domě, který by si zasloužil vyšperkování, ale nemáte dost peněz či energie na rekonstrukci, máme pro vás řešení, které ušetří vaši peněženku, ale designově vašemu bydlení velmi pomohou. Koberce. Ne, nejsou už dávnou out, ani tolik neškodí alergikům, jak se dříve s radostí tvrdilo. Nejenže váš příbytek zútulní a pocitově oteplí, ale též vám opticky pomohou zmenšit, či zvětšit danou místnost.

Optické zmenšení neútulné místnosti

Pořiďte jeden velký koberec a k němu místěte několik menších koberečků, či běhounů. Použijte koberce různých tvarů, například jeden velký kulatý koberec a dva menší obdélníkové nebo čtvercové kusové koberce.

Když se snažíte místnost zmenšit, můžete ve výběru toho správného koberce pořádně odvázat a namixovat světlé, či tmavé barvy, výrazné vzory a nebojte se textury. Koberce s vysokým vlasem jsou pro velké místnosti to pravé ořechové.

Pokud má vaše dítě ten luxus a jeho dětský pokoj disponuje velkým prostorem, nebojte se pomocí kusových koberců opticky vytyčit zóny. Například tam, kde dítě relaxuje bude strukturovaný koberec, v zóně na hraní naopak můžete použít hrací koberce se silnicí, či jejich oblíbenými pohádkovými hrdiny, které podpoří dětskou fantazii. Na https://www.vopi.cz/detske-koberce/najdete širokou nabídku veselých pestrých koberců pro holčičky i chlapečky.

Málo prostoru? Vyřešeno!

Pokud váš byt naopak bojuje s každým čtverečním centimetrem a vy byste si rádi přidali alespoň opticky trošku toho místa navíc, použijte jeden velký koberec, aby místnost vypadala větší. Dalším tipem je umístit velký koberec alespoň 15 cm od stěn či skříní, tak, aby působil, že je uprostřed místnosti.

Několik menších koberců naopak způsobí, že malý pokoj bude vypadat přeplněný. Při výběru barvy buďte opatrní a použijte spíše světlý koberec, aby místnost vypadala projasněnější a prostornější. Tato technika funguje nejen s barvou koberce, ale i při výmalbě byste se jí měli řídit. Pastely, neutrální a šedobílé tóny jsou nejlepší. V malé místnosti se také vyvarujte vzorů, protože ty naopak místnost opticky zmenšují.

Náš tip: Pokud máte starší dům, s velkým chladným schodištěm, na jehož redesign vám nezbývají peníze, použijte alespoň nášlapy na schody, které nejenže barevně schody obnoví, ale bude se vám po nich chodit pohodlněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *