Záložní zdroj – neocenitelný pomocník při poruše nebo výpadku proudu

Vývoj technologií v posledních letech pokročil natolik, že jsme jimi přímo obklopeni. Technická a elektronická zařízení nachází uplatnění v domácnosti, úřadech, firmách a dalších prostorech. Značnou nevýhodou těchto zařízení je především jejich závislost na dodávce elektrické energie. Tato závislost vás však nemusí trápit v případě, že vlastníte záložní zdroj.

Funkce záložního zdroje

Hlavní funkcí záložního zdroje, též často označovaného pod zkratkou UPS (Uninterruptible Power Supply (Source) – zdroj nepřerušovaného napájení) je zajistit elektrickou energii pro připojená zařízení v situacích, kdy dojde k výpadku proudu. Záložní zdroj UPS je nápomocný také při ochraně zařízení i před dalšími škodlivými jevy v elektrické síti, jako je například přepětí, podpětí apod. Tyto škodlivé jevy mohou mít totiž za následek poškození zařízení.

Kde by neměl záložní zdroj chybět?

Jelikož záložní zdroj je zařízení, které je určeno pro udržení provozu elektroniky v případech, kdy dojde k poruše nebo výpadku elektrické sítě, tak by neměl chybět všude tam, kde je třeba zajistit ochranu používaných zařízení a pracovních dat. Své využití tak najde především v domácnostech a ve firmách, kde je používána výpočetní technika. Jedině záložní zdroj zajistí, že nedojde k nevratným poruchám na zařízení nebo ke ztrátě dat vlivem elektrického proudu.

Hlavní kritéria pro výběr

V rámci výběru vhodného UPS je nutné zvážit několik kritérií. Především jde o výkon záložního zdroje, dobu zálohování, typ připojeného zařízení, kvalitu výstupního napětí apod. Vhodný typ záložního zdroje najdete na webu firmy Schmachtl, která zastupuje na českém trhu značku Riello. S výběrem vhodného UPS Riello vám na e-shopu poradí zkušení odborníci. Neváhejte se na ně obrátit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *