Elegantní koberce do moderní domácnosti stále patří

Současné interiéry rodinných domů i bytů se vyznačují především minimalismem a také důrazem na jednoduchou údržbu. Tato situace je bezesporu spjatá i s menší mírou využití koberců. Ty hrály ještě v dobách nedávno minulých jednoznačně mezi podlahovými krytinami prim. Dnes se nejčastěji setkáváme s linoleem, marmoleem, dřevěnou podlahou anebo vinylovými dílci. Přesto ale koberce nelze odsoudit. V různých podobách je lze stále najít v drtivé většině domácností. Právě proto se zaměříme na jejich tradiční rozdělení. Nezapomeneme na ty nejoblíbenější a doporučíme i prodejce.

Jak se dělí koberce podle techniky?

Koberců se dnes na trhu prodává spousta. Vyznat se v nich nemusí být zrovna jednoduché. Právě proto je rozdělíme do několika skupin. Těmi nejtradičnějšími koberci jsou ručně vázané. Vznikají tradiční nejstarší technikou. Kvůli tomu jsou také samozřejmě nejdražší a nejcennější. Jinak se setkáváme i se strojně vázanými koberci, jejichž výroba je podobná, nicméně podílejí se na ní stroje, takže jsou cenově mnohem dostupnější. Z dalších druhů jmenujme třeba ty nejlevnější vpichované. Typické jsou minimální kvalitou materiálů a stejně tak krátkou výdrží. Nejjemnější koberce jsou všívané. Moc hezky vypadají klasické běhouny. Své místo si najdou zejména na chodbách.

Kusové, či metrážové koberce?

I na tuto otázku je třeba odpovědět. Zatímco v minulosti byly klasikou ty metrážové, dnes se volí především kusové koberce. Důvod je jednoduchý, slouží jako optimální doplnění stávajících tvrdých podlahových krytin. Vybírat si lze jak koberce s krátkým vláknem, tak třeba i hodně chlupaté shaggy. Na dotek jsou velmi příjemné a najdou i své místo prakticky v každé části interiéru. Ať už se rozhodujete pro jakékoli koberce, můžete si pohodlně vybírat v eshopu můjkoberec.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *