Máte doma atypické povlečení?

Francouzské povlečení

Hlavním kritériem při výběru povlečení by měly být rozměry. Pokud si tedy nejste jistí, jakou variantu máte doma, vezměte do ruky krejčovský metr a velikost si ověřte. Víte vůbec, jaké rozměry jsou standardní a které se už považují za atypické?

Běžné povlečení na jednolůžko má velikost 140 × 200 cm pro přikrývku a 90 × 70 cm pro polštář. Ten může být případně i čtvercový o rozměrech 80 × 80 cm. Ložní prádlo v této velikosti se shání nejlépe, avšak mnohé obchody disponují širokým výběrem nehledě na velikost.

Francouzské bavlněné povlečení PAOLINA – modrá, zdroj: RodinneBaleni.cz

Spaní pod francouzskou přikrývkou si musíte vyzkoušet

V posledních letech se rozmáhá francouzské povlečení. Nejde o žádný trend z Francie, takhle je nazývána velká přikrývka o rozměrech 200 × 220 cm. Skvěle se pod ní vyspí i jednotlivec, ačkoliv je určená primárně pro zamilované dvojice, které touží po spaní pod jednou peřinou. Nutno podotknout, že tahle romantika není pro každého. Mnohé páry se spíš celou noc přetahují o peřinu a ráno se stejně jeden z nich probouzí odkrytý a zmrzlý. Na druhou stranu vyzkoušet se má všechno a francouzské povlečení 200 × 220 se shání docela dobře.

Dlouháni nemusí mít studené nohy

Často poptávané je také prodloužené povlečení 140 × 220, které je perfektním řešením pro všechny dlouhány. Přece jen standardní přikrývka o délce dva metry není zrovna moc dlouhá, pokud měříte 180 cm či více. Někdo si v zimě navíc rád ohrnuje konec přikrývky pod nohy a pak už dva metry vůbec nemusí stačit. V takovém případě asi pořídíte delší peřinu a budete shánět prodloužené povlečení.

Ať už jsou rozměry vašeho ložního prádla jakékoliv, vždy nezapomeňte dbát na materiál. Raději si připlaťte za zpracování, než abyste kupovali povlečení někde na tržnici. Pravděpodobně by se na něm brzy objevily žmolky, začalo by se trhat, nebo by se rychle sepraly barvy. Povlečení atypických rozměrů od ověřených výrobců najdete například v e-shopu RodinneBaleni.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *