Zapravení ostění oken nebo dveří

Rozhodujete se vyměnit či nově osadit okna nebo dveře a hledáte řešení, jak poté docílit dobře zapravené a hladké stěny? Sáhněte po materiálu, který vám usnadní vaši práci.

Snadné a rychlé zapravení ostění oken a dveří dosáhnete pomocí sádrové omítky Rimano UNI, popř. sádrovou stěrkou Rimano PRIMA.Většinou je okno menší než stavební otvor a na úpravu okolních stěn a špalet se používá rozdílná tloušťka materiálu, např. 1 cm na stěnu a 3 cm omítky okolo okna.U standardních vápenocementových jádrových omítek by správně 1 mm tloušťky omítky měl zrát 1 den. A teprve po vyzrání by se měla nanést další vrstva omítky. Jestliže použijete sádrovou omítku, nepotřebujete časový rozdíl pro vyzrání jádrové omítky a finální povrchové úpravy stěny.

Tip redakce: V žádné dílně by neměl chybět kvalitní kompresor a vhodné příslušenství ke kompresoru

Pokud potřebujete vytvořit vedle sebe 3 mm a 30 mm tlustou vrstvu omítky, tak to můžete provést najednou a vše zatuhne současně. Sádrovou omítku můžete použít na jakýkoliv stavební materiál (cihly, pórobeton, beton, sádrokarton apod.). Stěnu ani strop nemusíte pro docílení hladkého povrchu brousit, takže se v bytě při opravách stěn vůbec nepráší.Standardní vápenocementová omítka v domě či bytě při vysychání mění tvar, praská, sesedá, propadá se. Sádrová omítka díky sádře, kterou obsahuje, nedělá žádný z těchto nešvarů a s vysycháním nemění tvar a drží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *