Nákup měřidel a kalibrů: S důrazem na kvalitu i kalibraci

Každý strojírenský či dílenský provoz si zaslouží spolehlivá, přesná a kalibrovaná měřidla. Přesně tato věta jednoznačně vypovídá také o celkové jakosti konkrétních výrobků, jež v dané firmě vznikají. Nákup měřidel i kalibrů ale není zrovna jednoduchou záležitostí. Na trhu se totiž takového sortimentu nachází spousta a ne všechna provedení se vyplatí. Podívejme se proto, nač se vyplatí dát při pořizování těchto měřicích nástrojů pozor.

Pořádná kalená ocel

Už jste někdy měřili s klasickým pravítkem v profesionálním provozu? Ani to nezkoušejte! Přesnost vám bude cizím pojmem. Stejně tak se potážete se zlou v případě volby nekvalitních měrek. Moderní přesná měřidla musí být vyrobená z materiálu, který je pevný a odolný vůči prudkým změnám teplot. Optimální je především kalená ocel. Měrky a kalibry vyrobené z ní vydrží i ne příliš šetrné zacházení.

Maximální přesnost není samozřejmostí

Určitě nepočítejte s tím, že každé měřidlo bude a priori přesné. Jestliže ho nikdo dopředu nekalibruje, nic takového nehrozí. U mnohých prodejců není kalibrace v ceně. Vy tedy koupíte konkrétní nástroj mnohem levněji, nicméně další finanční prostředky vynaložíte za jeho precizní seřízení.

Pestrý výběr a precizní servis

Budete-li nakupovat měřidla, nemusíte se ani zvedat kancelářské židle. Bohatě vám postačí navštívit eshop www.nastroje.cz a vybrat si. K dispozici jsou tady nejen klasická nebo digitální posuvná měřítka, ale i úhloměry, dutinoměry, úchylkoměry, úhelníky a mnohé jiné nástroje. Vybrat si lze i z pestré nabídky kalibrů, a to válečky, trny, třmenové kalibry, kroužky, případně provedení konstruovaná přímo na míru. Velkou výhodou tohoto portálu i fakt, že se můžete poradit přím s odborníky. Veškerý sortiment vám dodají do několika hodin, jelikož je skladem. Zároveň se na něj vztahuje i profesionální servis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *