Taburet do obýváku patří!

Na světě není lepší pocit než si po dlouhém dni sednout na gauč, dát si znavené nohy nahoru a pořádně si oddechnout. Čím si ale nohy podložit? Taburet je skvělou volbou – můžete si na něj položit nohy, nebo si na něj sednout, pokud se u vás doma sejde velká návštěva.

Taburet je malé čalouněné sedátko vysoké asi 40-50 cm, ale může být klidně i nižší, bez opěradel a područek. Vyrábí se v mnohých barvách a vzorech, s úložným prostorem i bez, z různých materiálů… Elegantní taburet je doplňkem sedacích souprav nebo velkých křesel, takže si můžete pořídit spolu se sedací soupravou.

O taburet si opřete nohy, posadíte se na něj, nebo si do něj uložíte časopisy. Taburet Surprise, JENA NÁBYTEK

K čemu se hodí

Nejčastější důvod, proč si taburet pořídit, je jeho využití jako podnožky. Není nic lepšího než si sednout do křesla, pohodlně se opřít a natáhnout si nohy ke krbu, případně k televizi. K tomuto účelu se hodí měkké čalouněné taburety nebo pufy, což jsou měkké, obvykle textilní taburety bez nožek.

Také se na nich hezky pohodlně sedí a oblíbené jsou zejména v dětských pokojích. Přijde-li vám větší množství hostů, které nemůžete usadit na pohovku, opět přichází ke slovu taburet, který zastane roli sedátka. Dá se taktéž použít jako odkládací plocha nebo stolek. Pokud ale plánujete podobné využití, poohlédněte se po taburetu s pevnější vrchní plochou.

Na pevném taburetu z eko kůže se bude příjemně sedět v obýváku i třeba v předsíni. Taburet Cordoba, JENA NÁBYTEK

Do taburetu schováte třeba časopisy

Nespornou výhodou je též možnost využití vnitřku taburetů k odkládání věcí. Taburety s úložným prostorem do sebe pojmou časopisy nebo pletení, které si pohodlně vytáhnete a hodíte si nohy nahoru, schovají stavebnici a dětské hračky, deku či přehoz nebo vás třeba zachrání v posledních sekundách před příchodem nečekané návštěvy, která nutně nemusí vidět úplně vše.

Taburety zkrátka poslouží jako stolička, podnožka, sedátko, odkládací plocha, tajná skrýš i designový prvek. Protože jsou taburety vcelku drobný kus nábytku, můžete si u nich dovolit jasné barvy nebo zajímavé vzory. Velká jednobarevná sedačka doplněná zajímavým přehozem nebo polštáři a veselým taburetem dodá místnosti nápad a jiskru.

Do obýváku i ložnice

Taburety se hodí jak do větších obývacích pokojů, kde doplní křesla nebo pohovky, aniž by hrozilo, že budou zabírat prostor, kterého není právě nazbyt. Na druhou stranu, například v případě ložnice propojené s obývacím pokojem může taburet s úložným prostorem posloužit jako noční stolek. Jsou také lehce přenosné a variabilní, takže ve výsledku záleží jen na vašem vkusu a kreativitě.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *