T+A Solitaire jsou kvalitní magnetoplanární sluchátka

Sluchátka nesou název Solitaire podle planárního elektrostatického měniče, který spatřil světlo světa už v roce 1983. Společnost T+A v té době představila světu první planární elektrostatický měnič jako jednotku pro reproduktor Solitaire OEC, který je legendou dodnes. Od té doby značka T+A používá tento měnič i u dalších high-endových reproduktorů.

V současné době je na trhu řada Solitaire CWT, která je vybavena planárně-elektrostatickou jednotkou s frekvenčním rozsahem sahajícím až do 50 000 Hz. Znamená to tedy, že dokáže generovat hladinu akustického tlaku nad 120 dB. Co se týče membrány měničů, ta je tvořena speciální extrémně tenkou fólií poháněnou silným elektrickým polem. Všechny systémy audio T+A jsou vyspělé a propracované.

Sluchátka využívají tento specifický princip

Společnost T+A zvolila výše uvedený princip pro první sluchátka, která jsou opatřena planárním měničem, a tím získala výjimečné vlastnosti. Planární magnetické měniče jsou velice podobné elektrostatickým zařízením, neboť jejich membránu tvoří ultratenká vrstva poháněná silným magnetickým polem. Sluchátka T+A Solitaire mají otevřený planární systém, jenž se vyrábí v Herfordu. Konstrukce je ze své podstaty lepší než dynamické alternativy.

Solitaire P jsou vlajkovou lodí

Oblíbená sluchátka Solitaire P jsou vlajkovou lodí a spatřila světlo světa v březnu roku 2020. Během krátké chvíle se stala referenčním modelem sluchátek, který ocenili i kritici a zákazníci. Jestliže chcete cenově přijatelnější řešení, můžete sáhnout po variantě Solitaire P-SE.

Jestliže si chcete koupit sluchátka, podívejte se do studia AVcenter.cz v Praze, kde můžete bez problémů porovnat high-endové značky, jako jsou McIntosh, Accuphase a Chord Electronics. Investujte do špičkové techniky renomovaných značek, která naplní vaše očekávání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *