Jak si vybrat dobrý lightning kabel pro iPhone?

Spekuluje se o tom, že v budoucnu nebudou mít telefony iPhone žádný konektor a vše se bude řešit bezdrátově. Zatím ale svůj originální lightning port mají a spousta lidí svůj telefon nabíjí raději přes kabel než bezdrátově. Jaký kabel ale vybrat? Je nutné kupovat ten originální od Apple?

Originální dobíjecí lightning kabel najdete v balení u každého iPhonu. Problémem však je, že tyto originální kabely častokrát moc nevydrží. Poměrně rychle se lámou, a to zejména přímo u konektoru. Pokud sháníte náhradu, není nutné platit spoustu peněz za kabel přímo od Apple. I výrobky třetích stran fungují naprosto v pořádku, jestliže si tedy vyberete správně. Ne všechny kabely jsou totiž stejně kvalitní.

Chtějte kabel s certifikací MFi

Ze všeho nejdříve je nutné podotknout, že společnost Apple příslušenství pro svá zařízení certifikuje. Jde o certifikát MFi (Made for iPhone, iPad a iPod), který nezíská úplně každý. Výrobce, který chce své příslušenství certifikovat, musí Apple doložit celou řadu informací. Jestliže naplní všechny požadavky, Apple mu certifikaci udělí.

Zda je kabel certifikovaný, poznáte podle dvou věcí. Za prvé bude mít pravděpodobně na obalu logo MFi, každý výrobce se rád pochlubí oficiální certifikací. Za druhé můžete na oficiálním webu Apple MFi ověřit, zda se výrobce chlubí oprávněně.

Potřebujete rychlonabíjení?

Lightning pro iPhone sice na rychlost nabíjení nemá vliv, avšak adaptér ano. Přes klasický kabel lightning na USB-A nelze nabíjet rychlonabíjením, na to potřebujete kabel s konektory lightning a USB-C. Pak samozřejmě musíte pořídit i adaptér, do nějž lze USB-C zapojit a který nabízí 18W rychlonabíjení. Rychlonabíjení podporují iPhone 8 a novější, 50 % baterie se nabije asi za půl hodiny.

Další parametry už můžete zvážit sami. Někdo ocení opletený kabel, někdo potřebuje extra dlouhý 2m kabel, to všechno je pouze na vás. Důležité je, aby měl kabel certifikaci MFi, jinak vám nebude fungovat. iPhone zobrazí hlášení, že jde o nepodporované příslušenství a nabíjení bude buď úplně pomalé, nebo totálně nefunkční.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *