Srovnejte ceny energií a ušetřete tisíce korun

V posledních několika letech ceny energií neustále rostou, a proto se spousta domácností snaží najít různá opatření, jak minimalizovat náklady na bydlení. Jestliže se však nechcete nijak omezovat (méně svítit a topit), nejprve si zjistěte, zda třeba zrovna váš poskytovatel energií není zbytečně předražený. Přechod k levnějšímu dodavateli není navíc vůbec složitý proces a ušetřit vám může stovky až tisíce korun.

Bohužel, spousta lidí se změny dodavatele energie či plynu obává, přičemž hlavním strašákem je náročná administrativa. Praktickým pomocníkem v této oblasti je určitě online nástroj, jenž nabízí možnost porovnat cenu energií. V přehledné tabulce se vám zobrazí seznam prodejců od toho nejlevnějšího.

Vyhledejte si poskytovatele s co nejlepšími podmínkami

Samotná změna náročná vůbec není, protože o všechno se postará nový dodavatel, kterého si vyberete. Po uzavření smlouvy za vás vyřídí výpověď a také převod odběrného místa, takže vám odpadají veškeré starosti. Jediným vaším úkolem je řešit cenu plynu či elektřiny a vybrat si takovou, která vám vyhovuje nejvíce.

Online nástroj pro porovnání nabídek vám dokonce prozradí, kolik byste mohli ročně ušetřit. Stačí si jen zjistit z ročního vyúčtování, kolik ročně u stávajícího poskytovatele zaplatíte za elektřinu a plyn. Překvapí vás, že se cena může vyšplhat i na několik tisíc korun.

Jaké faktory byste měli zvážit?

Při výběru společnosti byste měli vzít v úvahu hned několik faktorů, a to celkovou spotřebu, aktuálně sjednané ceny a také skutečnost, zda je smlouva na dobu určitou, nebo neurčitou. Zjistěte si také, zda vám dodavatel poskytne nějaké bonusy a slevy. Porovnávací nástroj je nejlepší způsob, jak zjistit cenu za elektřinu, abyste nemuseli procházet společnost po společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *