Kancelářských prostor je v Praze stále málo

V letech finanční krize bylo na trh dodáváno omezené množství nových kanceláří a nedostatek se teď znatelně projevuje. Poptávka po kancelářích v Praze dlouhodobě převyšuje nabídku, a tak nezbývá nic jiného než se pouštět do výstavby nových administrativních budov. V Praze teď rostou jako houby po dešti.

Mít kancelář v Praze je důležité pro prestiž a firmy si to dobře uvědomují. Naše hlavní město je celosvětové známé, navíc je tu větší potenciál získat zákazníky i obchodní partnery. Ulovit zde pěkné prostory sice není zrovna snadné, ovšem do konce příštího roku by se to mělo změnit.

V letošním a příštím roce vyroste několik zajímavých kancelářských center

Developeři se snaží nabídnout přesně to, po čem je poptávka. Po Praze tedy začínají růst moderní administrativní centra, a to téměř ve všech lokalitách. Do konce roku 2018 by se v hlavním městě mělo postavit 450 tisíc m2 kanceláří.

Největší zájem o pronájem kanceláří v Praze mají mezinárodní společnosti, konkrétně jde o sektor IT, profesionální služby a farmacii. V letošním roce je již předpronajato 51 000 m2, 18 % z toho právě IT firmami.

Čím blíže k centru, tím vyšší je cena

Ceny jsou různé, ale čím modernější a blíže centru Prahy budova je, tím se pochopitelně navyšují. Nejvyšší nájemné se pohybuje kolem 19,5 euro na m2, v okrajových částech se dostáváme na částky okolo 13,5 euro za m2 na měsíc.

Kanceláře ve vnějším městě mohou být velmi dobrou volbou, pokud se nachází u významné dopravní tepny. Příkladem může být Palmovka Open Park rostoucí u Libeňského mostu, odkud se dá skvěle napojit na pražský okruh. I Rustonka na Karlíně se chlubí dobrou dostupností. Obě budovy disponují veškerým moderním vybavením, jako jsou zelené terasy, výtahy, klimatizace, ostraha, centrální recepce, bezpečnostní služba, dostatek parkovacích míst a tak dále.

Chcete-li se dozvědět, jaké další kancelářské komplexy do konce příštího roku v Praze vyrostou, podívejte se na web www.pragueoffices.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *