Karma vyžaduje náležitou údržbu

Průtokový plynový ohřívač vody zvaný karma není třeba v Česku komukoliv zdlouhavě představovat. Tento populární výrobek je součástí mnohých domácností, kde plní svoji úlohu na výbornou. Prostřednictvím plynového paliva dochází k ohřevu teplé vody v karmě, která je následně distribuována do vodovodní soustavy.

Věděli jste ale o tom, že karma potřebuje také pravidelný servis, aby mohla fungovat tak, jak má? Čištění karmy je velice důležité, možná více, než si vůbec dokážete představit.

Revize plynových spotřebičů

Čištění, seřizování, výměny nefunkčních dílů a mnohé další procesy. To by měla být povinnost každého, v jehož domácnosti se nachází karma. Právě prostřednictvím čištění karmy je dosaženo lepší a hlavně spolehlivější funkčnosti.

Pokud tuto pravidelnou činnost zanedbáte, vystavujete se nebezpečnému riziku. A tím je nefunkčnost karmy a nechtěný únik plynu. Ten je v tomto směru doslova neviditelným zabijákem, protože nežli takový únik člověk zpozoruje, je bohužel už pozdě.

Důležité je také zmínit, že procesy, jakými jsou oprava karmy, čištění karmy a mnohé další musí provádět jen kvalifikovaný pracovník. Nikoliv vy sami.

Abyste měli trochu bližší informace o tom, jak často tyto úkony provádět, přinášíme vám bližší údaje.

  • Kontrola plynového zařízení jednou za rok
  • Revize plynového zařízení jednou za tři roky
  • Servisní prohlídky jednou za rok

Teprve potom budete mít jistotu, že karma funguje tak, jak má a vy a všichni ostatní členové domácnosti jste v bezpečí. Tyto kontroly navíc nejsou jakkoliv finančně nákladné, takže několik stovek korun za vyšší pocit bezpečí a lepší chod karmy se rozhodně vyplatí.

Čištění karmy a oprava karmy nezabere příliš drahocenného času, navíc pod taktovkou certifikovaných revizních techniků, jež disponují příslušným vybavením a zkušenostmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *