Jak vypadá univerzální sedací souprava do každého pokoje?

Přemýšlíte nad koupí nové sedací soupravy, ale chcete něco opravdu moderního, a zároveň nadčasového? Jaký typ sedačky zvolit a jakou barvu? A co materiál? S úložným prostorem nebo bez? To jsou otázky, které si mnoho z nás při výběru sedací soupravy pokládá.

Šedá rohová sedačka

Rohové sedací soupravy jsou jednou z nejoblíbenějších voleb z nějakého důvodu – vypadají skvěle v každé místnosti, a zároveň jsou praktické a skladné. Rohová sedačka navíc nemusí stát vždy jen v rohu. Postavte ji doprostřed místnosti a vytvořte z ní dominantní prvek obývacího pokoje. Uvidíte, jakým způsobem se pocit z vašeho prostoru promění. A co barva? Mezi nejprodávanější sedací soupravy patří jednoznačně ty v šedých odstínech. Šedá je nadčasová a hodí se do každého interiéru. Snadno k ní pořídíte barevné doplňky, třeba deku, která vás v zimě zahřeje, což v období zvyšujících se cen energií rozhodně oceníte. Třeba taková sytě žlutá deka na šedé pohovce udělá své.

Jaký je nejlepší materiál pro pohovku?

Existuje mnoho různých materiálů, z nichž si můžete vybrat. Nejoblíbenější jsou kožené a látkové pohovky. Oba materiály mají svá pro a proti a vždy záleží i na složení členů vaší domácnosti. K těmto základním druhům materiálů existují i další alternativy. Vedle kůže si můžete pořídit také levnější koženku, místo látkového potahu můžete zvolit třeba pohodlný semišový. Existují také materiály, které jsou odolné vůči vodě, což se hodí zejména, pokud máte malé děti. Za podobný typ materiálu na pohovku si sice připlatíte, na druhou stranu ušetříte při malých i větších nehodách a nebudete muset objednávat firmu na vyčištění pohovky.

Solitérní křeslo? Rozhodně ano!

Pokud se nemůžete rozhodnout, jaký materiál a barvu pohovky chcete, zvolte jeden druh na gauč a druhý na křeslo. Solitérní křeslo se k sedací soupravě výborně hodí a dokáže ji svým kontrastem skvěle doplnit. A pokud chcete čas od času změnit vzhled svého obývacího pokoje, není nic jednoduššího než si pořídit praktické potahy na pohovku i na křeslo a pohrát si s charakterem vaší místností a vaším pocitem z něho. Při výběru pohovky se tedy zaměřte především na její pohodlí, design se dá vždycky poměrně snadno upravit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *