Ideálního stínění je možné dosáhnou pouze kvalitními venkovními roletami

Jen málokdo si dneska vystačí pouze se záclonami. Kdo nechce, aby mu do domu nahlížel každý, kdo jde kolem, si musí pořídit i nějaký druh stínící techniky.

V tomto odvětví je skutečně z čeho vybírat. Mezi ty nejlepší možnosti rozhodně patří venkovní rolety. Dokáží totiž nejen vytvořit soukromí, ale zvládnou zastat i jiné funkce.

Tma jako v pytli

Mezi standardní stínící techniku nejen u nás patří vnitřní žaluzie. Ty sice umí zajistit soukromí a dokáží vykouzlit i mírné šero, nicméně to je asi tak všechno. Šero je někdy fajn, avšak lidé často potřebují dokonalou tmu i během bílého dne. A toho s klasickými žaluziemi dosáhnout rozhodně nejde. K tomuto účelu nejlépe slouží venkovní rolety.

Na rozdíl od jiných řešení kvalitní venkovní roleta na okna nepropustí ani jeden světelný paprsek. Takto je možné dosáhnout noci i ve dne. Pro milovníky domácího kina i jedince, kteří si občas po obídku rádi zdřímnou, se jedná o super vlastnost.

Příjemné klima

Venkovní roleta do oken ovšem nedokáže zabránit pouze průnikům světla. Zvládá také nepropouštět ani studený, respektive horký vzduch. Funguje tedy i jako tepelný izolant, což se hlavně v současné době, kdy jsou výrazně drahé energie, docela hodí. V domácnosti se díky tomu nemusí v zimě příliš topit a v létě naopak zapínat klimatizace.

Ochrana proti zlodějům

Venkovní rolety do jisté míry mohou nahrazovat i mříže. Neslouží však primárně k tomu, aby se nikdo nedostal ven, ale naopak zabraňují násilnému proniknutí dovnitř. Nejedná se sice o tak pevnou zábranu jako v případě mříží, na druhou stranu překonání rolet rovněž není kdovíjak snadné.

Hlavně je potřeba během jejich zdolávání vyvolat nemalý hluk, který mohou snadno zaregistrovat sousedi. A toho jsou si vědomi i zloději. Proto si raději vyberou jinou oběť, než aby zbytečně riskovali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *