Jak vybrat kovový zahradní nábytek?

Zahradní nábytek z některého kovu je ideální volbou, pokud chcete jedinečný vzhled, pevnou konstrukci, nízké nároky na údržbu a dlouhou životnost. Spolu s umělým ratanem se v dnešních dnech stává jedním z nejoblíbenějších materiálů pro výrobu zahradního nábytku. Flexibilita zpracování kovu umožňuje výrobcům tvořit celou řadu jedinečných vzorů a stylů od klasických až po moderní. Kov má tu zásadní výhodu, že je dodáván z výroby již povrchově upravený (ve většině případů velmi tvrdý práškový lak) a odolává tedy dobře i deštivému počasí.

Jaký typ kovového zahradního nábytku vybrat?

Existují 3 základní typy zahradního nábytku z kovu, z nichž každý má svá specifika, nad kterými je vhodné se před nákupem zamyslet.

Zahradní kovový nábytek z litého hliníku

Tento typ nábytku je lehký, velmi elegantní a působí moderně. Většinou se skládá z hliníkové kostry s textilní výplní, která je výborná především v horkých letních dnech díky její prodyšnosti. Velkou výhodou hliníku je fakt, že nerezne a je tudíž možno jej ponechat venku po celý rok (i když lze doporučit jej přes zimu schovat). Vzhledem k poměrně nízké hmotnosti je tento nábytek nenáročný na přenášení, ale nemusí být ideální ve větrných místech, kde jej může vítr převrátit.

Kovový nábytek z litiny

Litinový nábytek na naopak těžký a masivní a opět není problém jej ponechat venku po celý rok. Tento typ kovového zahradního nábytku je možno vyrobit v nejrůznějších vzorech a tak docílit moderního i historického vzhledu. Při poškození ochranného nátěru ale může být náchylným korozi, takže je třeba poškozená místa kontrolovat a alespoň jednou za sezónu přetřít.

Ocelový zahradní nábytek

Kovový zahradní nábytek z oceli je atraktivní a cenově dostupné řešení. Je poměrně lehký, protože bývá vyroben z dutých profilů a trubek. Většinou se jedná spíše o moderně působící kousky nábytku, které jsou vhodné do venkovních i vnitřních prostor. Ocel má vysokou tendenci reznout, pokud o ni není správně postaráno. Je tedy opět důležité alespoň jednou za čas zkontrolovat a případně obrousit a přetřít poškozená místa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *