Venkovní úložné boxy na polstry a jejich typy

Zvláště v případech, kdy máte zahradní nábytek umístěný dále o domu, nebo nechcete neustále přenášet nejrůznější dětské hračky, polstrování na zahradní nábytek a malé zahradnické nářadí může být skvělým řešením zahradní úložný box, do kterého předměty jednoduše uložíte v okamžicích, kdy nejsou zrovna využívány. Může mít podobu truhly, skříňky, stolku, nebo lavice s úložným prostore. Je možno volit ze spousty nejrůznějších materiálů, z nichž nejoblíbenějšími jsou jednoznačně plast (často imitace ratanu) a dřevo. V závislosti na jejich velikosti a tvaru je pak možno tyto úložné boxy využít pro skladování polstrů na zahradní nábytek, nářadí pro grilování, nádobí, zahradních potřeb jako jsou malé nářadí, hnojiva, semena rostlin apod. Boxy jsou vyrobeny jako vodotěsné, takže v nich veškeré předměty nejen rychle uspořádáte, ale také ochráníte před vnějšími vlivy, jako jsou déšť a sluneční záření.

Výběr venkovního úložného boxu na polstry

Pokud jste schopný kutil, budete určitě schopný si úložný venkovní box sám vyrobit z vybraného materiálu. Nejjednodušší cestou je ale zakoupení hotového boxu- můžete přitom vybírat z nespočtu barev, velikostí i materiálů. Zde si popíšeme jednotlivá provedení a jejich vlastnosti.

Venkovní úložné truhly

Nejběžnější a nejoblíbenější volbou jsou klasické truhly, které jsou nejčastěji vyráběny z plastu, nebo dřeva. Velmi oblíbená jsou především provedení z umělého ratanu, který napodobuje přírodní ratan, ale je řešený tak, aby byla truhla vodotěsná. Takovou úložnou truhlu pak není problém designově sladit s použitým zahradním nábytkem. Některé mají uzamykatelná víka pro zvýšení bezpečnosti, případně kolečka, nebo úchyty pro lepší přemisťování. Víka mohou být kompletně odnímatelná, nebo na pantech.

Lavice s úložným prostorem

Jedná se vlastně o sloučení úložného boxu a venkovní lavice, kdy je horní víko čalouněné a celá konstrukce má dostatečnou nosnost na to, aby na ní mohlo sedět několik lidí. Jsou výhodné především v menších prostorách, protože ušetří místo. Můžete je doplnit stylovými barevnými polštáři a tak vytvořit prvek, který bude nejen praktický, ale i výrazně dekorativní.

Skladovací skříně

Vypadají obdobně jako klasické skříně v našich interiérech, ale jsou ve většině případů vyrobeny z odolného plastu. Jsou vhodné především pro ukládání malých zahradnických potřeb, jako jsou hnojiva, semena rostlin, malé nářadí apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *