Tipy pro vytváření světla v interiéru

Harmonie světla, barvy, tvaru a prostoru – toto je formule dokonalé architektonické struktury a vnitřních věcí. Ale z nějakého důvodu, pokud se začíná pracovat na interiéru bytu, majitelé v první řadě myslí na rozložení, stylu, barevné schéma, nesmíme zapomenout světelný design. Správné osvětlení vytváří náladu, skrývá nedostatky, zdůrazňuje výhody, a nakonec vytvoří obraz. Mimořádné umělecké osvětlení – je umění, které vyžaduje speciální vizi, inspiraci a znalosti.

Kde začít a jak dokončit?

Správně zvolené osvětlení může změnit k lepšímu váš interiér. Do prostoru, tvaru a textury v místnosti světlem přijde jakoby nový život, je nutné vytvořit promyšlené černobílé přechody od světlé k tmavé oblasti. Nejlepším řešením – je spojit a uspořádat na různých úrovních rozptýlené a odražené světlo.

  • Chcete-li začít, musíte se rozhodnout, co budete dělat v této místnosti (číst, přehrávat, vařit, šít) a najít místo pro funkční svítidla, která poskytují jasné směrové světlo v těchto oblastech: stolní lampy, reflektory a zapuštěné osvětlení.
  • Uspořádat akcenty s využitím zdrojů „kreslit“ světlo. Zdůrazňují plasticitu a barvu architektonických a dekorativních prvků, vzory a styl interiéru tváření. To mohou být LED pásky, bodová světla, lampy pro osvětlení. Pokud používáte umění a kontrasty černé a bílé hry, pak pečlivě přemýšlejte o všech nuancích.
  • Nakonec přidejte hladký zdroj, osvětlující místnosti okolním světlem. Pro tento účel je vhodné stropní světlo, nástěnné a stojací lampy, světla, které se odráží od stěn a stropu.
  • Zamyslete se nad barvou osvětlení a jejich interakcí.
  • Určete vzhled svítidel pro každý pokoj. Mohou být v jednom nebo tvarovém řešení vzájemně se doplňující. V současné době nejsou k dispozici žádné stylistické imperativy. Můžete sledovat nejnovější trendy v oblasti interiérové módy, přednost má stará dobrá klasika nebo funkční přístup k vytvoření atmosféry a charakteru vašeho interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *