Jak vybrat interiérové ​​dveře

Poté, co byly položeny laminátové podlahy v bytě, můžete jít opět do obchodu nebo na stavební trh a koupit interiérové dveře. Nicméně, velký výběr dveří a různé ceny mohou nepřipravenému člověku zamotat hlavu.

Druhy interiérových dveří

Laminátové dveře – dveře pokryté umělým materiálem s dřevěným vzorem.

Dveře EkoShponom – dveře pokryté vrstvou šetrnou k životnímu prostředí se speciálním zpevňujícím ošetřením.

Dveře s PVC fólií – dveře pokryté s velmi silnou PVC fólii se vzorkem dřeva.

MDF dveře – kvalitní dveře z MDF.

Dýhové dveře – dveře, pokryté tenkou vrstvou dřeva (dýha) a pokryté bezbarvým lakem.

Dřevěné dveře – dveře jsou vyrobeny z masivního dřeva a pokryté bezbarvým lakem.

Výběr barvy a povrchové úpravy

Při udílení pokynů výběru barvy se držíme pravidla, aby dveře byly tmavší než podlaha. Popřípadě se pokusit najít barvu dveří nejblíže k odstínu podlahy. Musí tvořit dominantu spolu s nábytkem. Tato zásada však neplatí při výběru bílých dveří. Opět se dostávají do módy a působí decentně, jemně a nenásilně. Další rada při koupi dveří – zaměřte se nejdříve na výběr barvy a druhu povrchové úpravy a až potom na tvar dveří, výřezy apod. Každý výrobce umí vyrobit určité modely a kolekce jen s určitým typem barev a povrchů. Ne všechny barvy a povrchové úpravy se dají použít na všechny druhy výřezů a modelů, proto se poraďte s odborníkem.

Výběr kliky

Důležitým krokem při výběru dveří je i samotná klika, která v nás dokáže evokovat různé dojmy: zda nám dobře padne do ruky, nebo je příjemná na dotek, jak se s ní manipuluje … ale třeba i to, jak ladí s ostatním zařízením. Proto by výběr kliky na dveře neměl být zanedbatelnou činností, ale určitou tečkou při dokončování bytu či domu.

Štítové kování – jedná se o kování klasicky umístěny na štítu, na kterém je klika i zámek. Pokud si zvolíte štítové kování, pak je třeba vědět, jakou rozteč potřebujete (vzdálenost osy kliky od osy klíče).

Rozetové kování – je rozděleno na dvě části: kliku a zámek, proto se také používá termín dělené kování. Výhodou tohoto typu kování je, že nemusíte řešit velikost rozteče, lze jej totiž namontovat na každé dveře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *