Jak si vybrat osvětlení v bytě

Než zvolíme lustry, bodová světla, stojací lampy a jiné typy osvětlení, první věc je vzhled, ovšem s ohledem na technickou stránku problému: instalace, směr světla, účinek výkonových lamp na životní prostředí, kombinace světla bytu s vnitřním stylem. Proto, aby se zabránilo „systematické chybě“ ve světle, je třeba jejich koupi naplánovat s předstihem a to s efektem orientace nebo naopak, rozptyl světla a stínů na bázi odrazivosti k textilní dekoraci, tapetách a nábytku. V každém případě, volba se provádí individuálně a nejlépe v přítomnosti zkušeného interiérového designéra.

Pozor na umístění spínače

V tomto okamžiku budete potřebovat zkušenosti kvalifikovaných elektrikářů, kteří jsou zodpovědní za instalaci elektroinstalace a osvětlení v bytě, a jakkoli to zní podivně, znalosti svých vlastních zvyků. V ideálním případě byste neměli bloudit ve tmě po pokoji za přepínačem. Všechno musí být umístěno v cestě vaší trasy na nejvhodnějších místech. Teprve potom lze hovořit o tom, že osvětlení v bytě splňuje vaše požadavky.

Typy svítidel pro osvětlení bytu

Přes obrovskou škálu moderních svítidel, ploché osvětlení zajišťuje několik velkých zdrojů. Nejběžnější je tuhý rám, který je připevněn ke stropu, a má od jednoho do několika desítek nábojů pro různé výkonové lampy. Kromě funkčnosti, lustry patří mezi nejvýznamnější příslušenství ve vytváření určitého stylu interiérů.

Nástěnná svítidla – lampy

Bez nich je těžké si představit, osvětlení interiéru chodby a ložnice. Vzhledem k tvaru a hustoty stropních svítidel, můžete vizuálně zvýšit nebo snížit strop vytvořit intimní přítmí v ložnici, rozsvítit obrázek či zdůraznit další zajímavé místa v okolí.

Nástěnné a stropní světla

Skládají se z tělesa, které může být obdélníkové, kruhové nebo nepravidelného tvaru. Způsob montáže je zřejmé z názvu. Obvykle jsou ve své konstrukci z jednoho až tří kol lamp. Stejně jako u většiny výrobků určených k osvětlování byty mají obrovskou škálu velikostí i pro jiné účely.

Reflektory

Typicky, tento druh lampy bývá namontován do stropního podhledu, výklenků pro dekorativní oblouky vyrobené převážně ze sádrokartonových konstrukcí. Existuje mnoho modifikací reflektoru: svítidlo, hranol, rybí oko, hvězdné nebe, klasika atd.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *