Poradíme vám, jak vybrat svářecí kuklu

Používání kvalitních ochranných pomůcek a bezpečné svařování musí být pro svářeče nejvyšší prioritou, a to bez ohledu na svařovací metodu. Osobní bezpečnostní prostředky zahrnují mimo jiné ochranu očí, obličeje, rukou a těla. Stejně tak byste měli zohlednit i prostředí, v němž svařujete, abyste případně zajistili vhodné větrání a ochranu dýchacích cest.

Velice důležitým prvkem je jednoznačně svářecí helma, která by měla splňovat stanovené předpisy. Obecné normy požadují, aby svářecí kukla chránila pracovníka před vším, co by mohlo poškodit oči, tedy před ultrafialovým a infračerveným zářením. Na českém trhu má kvalitní produkty například společnost Pantermax.

Jaké druhy svářečských kukel existují?

V první řadě se svářečské kukly rozdělují na dvě kategorie – pasivní a samostmívací. Záleží tedy především nad tím, co od ní očekáváte a jaké máte požadavky.

Pasivní helma má permanentně tmavě zabarvené sklo. Pokud tedy chcete kontrolovat svár, je nezbytné si přilbu sundat, a potom si ji opět nasadit. Obecně bývají přilby lehké, nicméně neustálé nasazování a sundávání je nekomfortní. Po tomto druhu sahají zejména lidé, kteří svařují jen občas.

Další možností jsou samostmívací kukly, které nadchnou amatéry i profesionály. Jakmile si kuklu nasadíte a zrovna nic nesvařujete, zorné pole se zesvětlí, a tak vidíte perfektně na svár. V okamžiku, kdy začnete svařovat, displej se automaticky ztmaví, a tím chrání váš zrak.

Kde koupit samostmívací kuklu?

Pokud hledáte internetový obchod, odkud byste si objednali samostmívací kuklu, podívejte se do nabídky e-shopu Pantermax. V jeho nabídce je kromě jiného i invertorová svářečka, s níž je svařování v ochranné atmosféře velice snadné a přívětivé. Investujte do kvalitního vybavení, protože jedině tak se vám bude dobře pracovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *