Jak pojistit nemovitost, abyste neprohloupili?

Mít vlastní nemovitost je prima. Na druhou stranu tím na svá bedra naložíte také mnoho starostí. Už nejde zavolat domovníkovi, aby problém vyřešil. Vše musíte zvládnout sami. Abyste nemuseli být stále ve střehu, vyplatí se uzavřít pojistku. Na co si dát při podpisu smlouvy pozor?

1. Sjednejte pojištění online!

Online pojištění nemovitosti je dnes zcela běžné. Ušetříte tím spoustu času i peněz. Navíc můžete pojištění uzavřít v jakoukoliv dobu. Nemusíte se spoléhat na otevírací dobu poboček.

Ceny za pojištění nemovitosti od pojišťovny ERGO, jsou uvedené v přehledné tabulce, dle obytné plochy domu. Díky tomu budete snadno a rychle v obraze.

2. Co všechno zahrnuje pojištění nemovitosti?

Než uzavřete smlouvu, rozhodně si zjistěte, co všechno zahrnuje pojištění nemovitosti. Podmínky jsou různé, tak abyste se potom nedivili. U ERGA pojistka kryje budovy, byty a k nim příslušející stavby do 50 m2. Pod tím si můžete představit garáž, septik, studnu, nebo další drobné stavby. U jiných pojišťoven to však nebývá zvykem. Proto si pečlivě zjistěte všechny informace. Pod pojištění nemovitosti může spadat také řada dalších věcí, záleží na konkrétních smluvních podmínkách.

3. Zjistěte si rozsah krytí pojistky!

Dalším faktorem, na který byste se měli zaměřit je rozsah krytí pojistky. Chcete mít nemovitost pojištěnou proti požáru, přepětí, vichřici, pádu stromu, povodni? Pak si zkontrolujte, jestli jsou všechny položky ve smlouvě uvedeny. V opačném případě vás může po neštěstí čekat další nemilé překvapení.

4. Výhody? Vyberte si pojištění s nejlepšími benefity!

Pojištění nemovitosti může zahrnovat velice zajímavé výhody. Na co se můžete těšit? V případě pojištění nemovitosti u ERGA, získáte zdarma pojištění odpovědnosti z držby budovy nebo bytu až do výše 3 milionů. Proč se pojištění odpovědnosti vyplatí v běžném životě i v práci, se dozvíte tady. Dále získáte, už jednou zmiňované, pojištění vedlejší stavby a garáže do 50 m2 plochy zdarma, což se rozhodně vyplatí.

One thought on “Jak pojistit nemovitost, abyste neprohloupili?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *