I židli k PC lze pořídit levně

Pořídit správnou židli nemusí být těžké. Je ale důležité dbát na několik zásad, a jen cena to není, i když může hrát velkou roli. Podívejte se jak vybrat židli tak, aby byla vhodná, co se týče zdravotní stránky a zároveň levná.

Cena může být důležitá, ale kvalita je také podstatná

Nabídka na českém trhu je velká, stejně tak je rozsáhlá i cenová škála. Cena u kancelářských židlí ovšem nemusí zaručovat kvalitu, kterou třeba vyžadujete. Naopak se dají koupit židle k PC levně a zároveň mohou být poměrně kvalitní. Abyste při sezení tolik netrpěly vaše záda, je vhodné střídat pozice. K tomu vám může pomoci:

  • – Nastavitelná výška
  • – Nastavitelné opěradlo
  • – Podnožka pod nohy

Proto při výběru dbejte především na to, aby všechny uvedené vlastnosti splňovala. Pokud chcete do židle investovat přeci jen více peněz, můžete zvolit komfort v podobě nastavení hloubky sezení nebo bederní opory. Bederní páteř je při sezení namáhaná nejvíce. Při sezení byste měli mít nohy ohnuté v úhlu větším než 45 stupňů, pomůžete tím tak lepšímu prokrvení končetin.

Ještě lepší komfort nabídne 5 koleček

Může se to zdát absurdní, ale i to, na čem je židle ukotvená hraje roli. Nejlepší manipulace je se židlí, která disponuje minimálně 5 kolečky. Ramena, která kolečka drží, vám nabízí možnost nohy opřít si o tyto podnožky. Se židlí se dále lépe manipuluje. U některých modelů se můžete setkat se samo brzdícími kolečky. Znamená to, že při zvedání vám židle neujede a neomlátí vám nábytek. Židle k počítači levně koupíte na několika internetových portálech, ohlídejte si ale i kvalitu. Nicméně určitě je možné skloubit nízkou cenu s kvalitním provedením. Příklad si také můžete vzít z recenzí na dany vybraný výrobek. Pak už stačí jen objednat. Uvidíte, že se vám bude lépe pracovat a nebudete možná i tolik unavení. I to, jak při práci sedíme, hraje roli na to, kolik práce uděláme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *