Pusťte se už letos konečně do rekonstrukce střechy

Velké opravy se často odkládají a oprava střechy k takovým rozhodně patří. Sundat starou krytinu a položit novou není úkol, který byste měli hotový za dva dny. Je ale vysoce pravděpodobné, že už vás víckrát v životě nečeká. Tak se toho nebojte a odhodlejte se konečně.

Je sice teprve březen a na sundání střechy je ještě příliš zima, nicméně plánovat předem nemůže být nikdy na škodu. Za prvé máte šanci si pořádně prostudovat střešní krytinu a vybrat tu, která by byla pro opravu vaší střechy nejlepší. Za druhé snadno seženete řemeslníky. Jak jistě víte, těch je v dnešní době, kdy všichni chtějí studovat vysoké školy, nedostatek. Za třetí si aspoň všechno pečlivě propočítáte a zjistíte, zda máte dostatek financí, nebo si budete muset půjčit. Oprava střechy je investicí, na kterou se půjčit vyplatí.

Díky nové střeše ušetříte za vytápění

Střechu si lidé nechávají opravit z několika důvodů. Někdy už jim do ní zatéká a na první pohled je vidět, že není v úplně 100% stavu. Jindy jim jde o úsporu na energiích. Nezateplenou střechou může unikat velké množství tepla, a pokud se i vám zdají účty za vytápění příliš vysoké, tudy by mohla vést cesta. Možná prostě topíte pánu bohu do oken.

Zateplené střechy jsou skvělé také v létě. V zimě vám udrží teplo a v létě jej zase nepustí dovnitř. Dobrá tepelná izolace vám zajistí příjemnější klima v interiéru.

Nestyďte se požádat o radu

Samotná realizace rekonstrukce střechy může začít nejdříve za pár měsíců, avšak zase tolik času na rozhodování nemáte. Jestli se na trhu střešních krytin příliš neorientujete, klidně si nechte poradit. Odborníci vám rovněž řeknou, kdy je zhruba nejlepší se do odkrývání střechy pustit, abyste doma příliš netrpěli. Obraťte se například na firmu Střechy Novák specializující se na střechy Praha. Připraví vám řešení na klíč a poradí, jak celou rekonstrukci naplánovat. Cenu i výsledný vzhled budete znát předem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *