Dejte sbohem žehlení ložního prádla, vyzkoušejte krepové povlečení!

Kupujete nové povlečení a tápete, jaký materiál vybrat? Už vás nebaví klasické bavlněné ložní prádlo a rádi byste vyzkoušeli něco nového? Na trhu je veliké množství různých druhů povlečení a ne každému vše vyhovuje. Některé se hodně mačká, jiné zase dráždí pokožku. Následující článek vám představí výhody krepového povlečení.

Alternativy bavlny

Ložní prádlo může mít mnoho podob. V poslední době se stává čím dál tím oblíbenější krepové povlečení. Je to z prostého důvodu. Ačkoliv se vyrábí také z bavlny, jeho velkou výhodou je, že se nemačká. To znamená, že si ušetříte spoustu práce a času s žehlením. Toto ložní prádlo se totiž vůbec žehlit nemusí! Naopak se žehlení nedoporučuje vzhledem k tomu, že by se mohla poškodit jeho vlákna. Navíc je tento druh prádla snadno dostupný. Pokud si potrpíte na české výrobky, zaručeně uspokojíte své touhy. Krepové povlečení české výroby naleznete například v internetovém obchodě RodinneBaleni.cz. Stejně tak si zde přijdou na své i jedinci vyšší postavy. Krepové povlečení 140×220 je vhodnou variantou pro ty, jež se rádi zachumlají do peřin, anebo byli obdařeni dlouhými nohami.

Další možnou alternativou bavlny je například satén. Tento materiál je velmi elegantní. Je příjemný na dotyk a v létě vás ochladí. Má však jednu velkou nevýhodu, kterou je snadné zatržení či jiné poškození. Saténové povlečení vyžaduje ještě šetrnější péči, než je tomu u jiných druhů materiálů.

Jak o krepové povlečení pečovat

Abyste se nemuseli strachovat, že za chvíli budete kupovat nové povlečení, je potřeba se o něj vhodně starat. Krepové ložní prádlo by se před prvním použitím mělo vyprat, a to ideálně na 40 °C. Stejně jako jiný typ prádla by mělo být prané naruby a zapnuté, aby nedošlo k zatržení způsobeném pohybem bubnu. Samozřejmostí je použití šetrných pracích prostředků. Sušení v sušičce není úplně vhodné, ale pokud je pro vás v danou chvíli nezbytné, sušte jej na nízké teploty. Nejsnadnější vždy je, když se řídíte informacemi uvedenými na štítku daného prádla. V takovém případě je téměř nemožné povlečení po krátké době zničit. Jestliže jste i přesto skeptičtí, můžete si pořídit levné krepové povlečení, na kterém si vyzkoušíte, jak o něj správně pečovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *