Vhodná stínící technika je důležitá

Letní měsíce přinášejí nejen pohodu po dlouhé zimě, ale v některých případech také potřebu vhodného zastínění bytu, domu nebo kanceláře. Pokud je slunečního svitu v interiéru příliš, nebo je jeho působení člověk vystyvený dlouhodobě, může být jinka blahodárné působení slunečního svitu pro člověka až zdraví ohrožující.

V interiérech je ideálním řešením použití stínící techniky – nejčastěji to jsou různé druhy žaluzií. Žaluzie jsou jednoznačně nejpoužívanější druh stínící techniky. Je to dáno také tím, že pod pojem žaluzie se často davají I jiné typy stínící techniky.

Jaké jsou druhy žaluzií

Žaluzi můžeme třídit podle řady kritérií. Pro tento článek rozdělíme žaluzie na venkovní a vnitřní. Ukážeme, jak se jednotlivé druhy žaluzií od sebe liší a kde který druh žaluzií nejlépe použít. Žaluzie lze také dělit podle způsobu montáže na horizontální a vertikální nebo podle použitého materiálu. Nejčastěji používaný materiál u žaluzií je lehký barvený plast nebo dřevo.

Venkovní žaluzie

Dřevo se u těchto žaluzií používá nejčastěji. Venkovní žaluzie bývají robustnější konstrukce, často bývá jejich mechanismus optařený elektrickým motorkem pro jednodušší stahování. Vemkovní žaluzie bývají i v hůře přístupných prostorách, mechanické ovládání by bylo i nemožné. Vekovní žaluzie můžou být samozřejmě I z jiných materiálů než je dřevo, nejčastěji to bývá kvalitní plast nebo tenký aluxovaný hliník.

Vnitřní žaluzie

Vnitřní žaluzie bývají nejčastěji plastové nebo hliníkové. U těchto žaluzií je důležité, aby byly lehce omývatelné, přece jen se na ních drží prach a je třeba je občas umýt. Vhodným použitím žaluzií chráníte nejen osoby v místnosti, ale také nábytek, který nadměrným slunečním svitem také trpí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *