Proč nechat alespoň 2x ročně profesionálně vyčistit koberce v domácnosti?

Tvoří drtivou většinu povrchu na vašich podlahách v domácnosti koberce? Zamilovali jste si tento materiál díky jeho elegantním designům, příjemnému pocitu na dotek a teplu od nohou? Aby koberce vydržely dlouho krásné, je zapotřebí o ně důkladně pečovat. Z hlediska údržby jsou jedním z nejsložitějších druhů podlahových krytin. Proč je dobré nechat alespoň 2× ročně koberce vyčistit profesionály?

Vysavače nezvládnou všechno

Můžete koberce vysávat každý den a snažit se je udržet v maximální čistotě, ale výsledek nemusí být dokonalý. Proč? Na kobercích, stejně jako na všech ostatních částech interiéru se usazuje prach. Chozením se zašlapává do struktury koberce a stále hlouběji do vláken. Většina domácích vysavačů vysaje jen povrchový prach, ale z hloubky vláken už nikoliv. Důkladné čištění koberců vám zajistí čistší a zdravější domácnost bet zbytečného prachu a roztočů.

Světlejší až o několik odstínů

Strojové čištění koberců je schopné vyčistit vlákna až do hloubky. A to i ta vlákna, která se důkladně nikdy nečistila. Může se vám zdát, že koberec postupem času ztrácí svůj jas a půvab a že barva bledne. Nebledne, jen je schovaná v prachu. Důkladné vyčištění koberců dokáže opět rozjasnit barvy na podlaze až o několik odstínů. A to jen tím, že se odstraní prach a nečistoty, které se ve vláknech usadily. Váš domov bude nejen zdravější, ale také krásnější.

TIP: Pokud potřebujete vyčistit jen drobné skvrny od jídla nebo nápojů, stačí použít i vybavení, které máte běžně v domácnosti. Více se dozvíte zde.

Nejen koberce, ale třeba celou domácnost

Když už se rozhodnete, že si necháte vyčistit koberce strojově, je zapotřebí správně vybrat firmu, která práce provede. Firma by měla mít v oblasti zkušenosti, dobrá hodnocení a především kvalitní profesionální čistící techniku. Některé firmy nabízí i kompletní úklidové služby celé domácnosti. Takovou firmou je například Úklid Plecitý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *