Jak vyvětrat dům, aby se v něm žilo lépe

Letní dusna nejsou příjemná věc. A vlastně dusna obecně. V nedostatečně větraném domě se totiž téměř nedá žít. A netýká se to jen vydýchaného vzduchu. V nevětraném domě se daleko více šíří bakterie, nemoci a roztoči. Mnoho domů je navržených způsobem, že občasné otevření oken nic neřeší. Co tedy dělat, aby byl váš dům po celý rok příjemným místem na žití? Využijte větrání s rekuperací.

Co je to větrání s rekuperací?

Celá technologie je postavena na 2 prvcích – sadě větracích jednotek a jednom řídícím prvku. Větrací jednotky jsou rozmístěny po celém domě a řídící větrací prvek reguluje, kdy a na jak dlouho budou větrat. Jednotky větrají pouze po nezbytně dlouhou dobu, takže se nemusíte bát vysokých účtu za energie a prudkých změn teplot v domě.

Každá z větracích jednotek má také filtry, které pomáhají očistit vzduch od bakterií a roztočů. Tím se zdravotní přínosy rekuperace vzduchu ještě zvyšují.

Dobré pro peněženku

Technologie větrání s rekuperací není drahá. Kromě snížení nákladů na vytápění na ni také můžete dostat dotaci v rámci Zelená úsporám dotaci. Příjemná atmosféra v domě je tedy levnější než kdy jindy.

Kde pořídíte?

Dodavatelů technologií větrání s rekuperací je hned několik. Celoevropsky je považován za špičku v oboru německý inVENTer, který můžete pořídit i v České republice a na Slovensku prostřednictvím výhradního obchodního zastoupení A-Invent s. r. o. Společnost má síť autorizovaných partnerů, kteří vám inVENTer smontují v jakémkoliv regionu v České republice a na Slovensku. Nemusíte tedy platit vysoké náklady, aby vám systém zapojil „někdo z centrály“.

Větrání s rekuperaci inVENTer – ideální technologie pro moderní dům

Jednotek na rekuperaci vzduchu existuje mnoho. Každá se hodí do jiného typu budov. Je také nutné je správně zkombinovat. S tím vám experti inVENTeru poradí. Stačí jen vyplnit poptávkový formulář na stránkách firmy a nechat si připravit model větrací s rekuperací právě pro váš dům včetně podrobné cenové kalkulace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *