Vánoční osvětlení, které dodá stromečku šmrnc

Přestože teprve před několika týdny skončily letní prázdniny, ani se nenadějete a v obchodních centrech začne panovat vánoční atmosféra. Pokud jste doposud každý rok zdobili vánoční stromeček stejně, letošní sezónu alespoň trochu porušte zažitou tradici. Přece jen, pětileté vánoční osvětlení si zaslouží jít do důchodu, aby uvolnilo místo modernějším trendům.

Dekorativní vánoční osvětlení se rozděluje na venkovní a vnitřní, přičemž exteriérové varianty jsou odolnější vůči povětrnostním a klimatickým vlivům. Venkovní vánoční osvětlení klidně použijete i k ozdobení stromečku v obývacím pokoji, ovšem naopak to nelze. V nabídce jsou různá provedení – kabely, řetězy, rampouchy, sítě i závěsy.

Jaký vybrat světelný zdroj?

Světelným zdrojem může být buď klasická žárovka, nebo LED technologie. Právě druhá zmíněná alternativa je mnohem žádanější, neboť slibuje nižší spotřebu energie a delší životnost. Zvolit si navíc můžete z pestré škály barev světla – od studené a teplé bílé přes červenou a zelenou až po multicolor.

Světelné kabely

Světelné kabely jsou k dostání v mnoha typech a barvách. V nabídce je buď jen klasický řetěz, nebo můžete sáhnout po krápnících, sítích a dalších motivech. Světelné kabely nachází uplatnění jak venku, například s nimi olemujete budovu, tak i doma přímo na stromečku. Jedná se o velice často používané vánoční osvětlení, jehož zdrojem světla bývají žárovky i LEDky.

Světelné řetězy – girlandy

Pokud se řekne vánoční výzdoba, možná si spíše než kabely představíte girlandy. Skládají se z nosných kabelů a světelných zdrojů. Opět si můžete vybrat mezi verzí s tradičními žárovkami a LEDkami.

Současný trh nabízí nejrůznější možnosti. Inspirujte se na internetu a začnete hledat vánoční osvětlení a výzdobu co nejdříve, abyste měli nazdobeno hned první adventní neděli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *