Vyznáte se v bateriích? Přečtěte si, jakou vybrat do koupelny!

Pustili jste se do zařizování nové koupelny? V tom případě nepodceňujte detaily. Patří k nim také baterie, jejíž výběr spousta lidí podceňuje. Nepřestávejte číst a dozvíte se, jaké jsou hlavní rozdíly mezi jednotlivými typy a který je pro vás nejvýhodnější.

Jak vypadá kvalitní baterie?

Instalatéři Karlovy Vary z řemeslnického cechu EKOMPLEX zákazníkům radí, aby si baterii vybírali podle designu, funkčnosti, komfortu, ale také ochraně proti opaření, tichému provozu a odolnosti materiálu. Kritérií je víc než dost a je nadmíru jasné, že nejlevnější modely nemohou nabídnout všechny zmíněné vlastnosti. Přesto byste na baterii neměli šetřit a rozhodně se vyhněte neznačkovým výrobkům. Vyjdou levně, ale obvykle v koupelně nevydrží příliš dlouho. Chcete-li přesto ušetřit, zaměřte se na střední třídu (tzv. standardní řady).

Kohoutková baterie

Kohoutková baterie je klasika, která však koupelny postupně opouští. Přesto jsou k mání zajímavé modely – například v atraktivním retro provedení. Díky kvalitnějšímu zpracování a systému vnitřního sedla již nedochází ke kapání. Vodaři Karlovy Vary však upozorňují, že na trhu jsou mnohem úspornější typy.

Páková baterie

Pákové baterie se staly standardem a nahradily kohoutkové varianty. Jejich výhodou je velmi snadné ovládání a funkčnost. Konstrukce byla navržena s ohledem na co největší úsporu vody.

Termostatická baterie

Velmi zajímavým typem vodovodní baterie je baterie termostatická. Nejenže šetří vodu ještě více, než pákové baterie a oproti kohoutkovým jsou dokonce o 50 % úspornější, ale navíc šetří i energii. Disponuje regulátorem nastavení teploty vody a automaticky míchá vodu na požadovanou teplotu. Ta se obvykle nastavuje na tzv. bezpečnostní pojistku (38 °C) – hodnotu, při které nemůže dojít k opaření vodou. Instalatér Karlovy Vary uvedl, že na tuto funkci nedají dopustit především rodiče malých dětí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *