Nerezové vruty a další pomůcky, které zjednoduší výstavbu venkovní dřevěné terasy

Plánujete si u domu postavit venkovní dřevěnou terasu? Pak vězte, že ideálním obdobím je počátek jara. Máte pak totiž jistotu, že ji budete moci začít využívat už během prvních skutečně teplých dní. Samotná realizace venkovní terasy zpravidla není nikterak náročnou záležitostí, zvládne ji každý, kdo je alespoň trochu zručným kutilem a řemeslníkem. Vždy je však zapotřebí mít k dispozici nejen kvalitní materiály, ale také řadu praktických doplňků, jež celou výstavbu urychlí a usnadní.

Nerezové vruty

Při realizaci zahradní terasy patří k nejčastěji využívaným materiálům dřevo. K jeho ukotvení, které zajistí dostatečnou stabilitu konstrukce a podlahy, je vhodné aplikovat větší nerezové vruty. Je nutné vybrat správnou délku a průměr. Obecně platí, že nerezové vruty nesmějí být zbytečně silné, jinak může hrozit poničení dřeva. Na trhu je řada variant – od klasických vrutů do dřeva až po speciální silné vruty s tenkou hlavičkou, jež jsou vhodné právě třeba při tvorbě konstrukcí venkovních teras.

Rektifikační terče a distanční podložky

Velmi užitečnými pomocníky se při stavbě venkovní dřevěné terasy stanou v mnoha případech rektifikační terče. S jejich pomocí si totiž hravě poradíte s nerovnostmi terénu. Jako alternativu lze aplikovat ještě granulátové podložky, a to tehdy, je-li terén třeba jen lehce ve svahu.

V neposlední řadě lze upozornit na distanční podložky. Přispívají k jednodušší montáži prken a hranolů. Zajistí, že k sobě budou dobře přiléhat, zároveň se v nich nebude zbytečně zadržovat vlhkost, což je pro venkovní stavbu poměrně zásadní záležitostí.

Prodejce vrutů a ostatních prvků

Distanční podložky, rektifikační terče či nerezové vruty v mnoha verzích zakoupíte v internetovém obchodě Gardina.cz. Tento prodejce nabízí kvalitní zboží za přijatelné ceny, které ocení nejen domácí kutilové, ale také profesionální řemeslníci, pro něž je výstavba (nejen) dřevěných teras každodenní činností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *