Jaké materiály se hodí pro realizaci venkovní terasy?

Neustálé zdokonalování vaší nemovitosti přispívá nejen k tomu, že si zvyšujete komfort bydlení, ale rovněž dochází k nárůstu hodnoty objektu, což se v budoucnu může náramně vyplatit. Na jaře je ideální pustit se například do výstavby venkovní terasy, abyste pak mohli za pěkného počasí sedět venku a vychutnávat si příjemnou atmosféru.

Stavba terasy nemusí být nijak zvlášť složitou záležitostí. Jste-li alespoň trochu zruční kutilové, můžete se do této akce pustit svépomocí. Potřebovat ale budete kvalitní materiály a pomůcky, bez nichž by realizace terasy byla složitá, ba dokonce neuskutečnitelná.

Dřevěné komponenty pro stavbu terasy

Základním prvkem je samozřejmě výběr vhodného materiálu, který bude tvořit konstrukci. V tomto směru jednoznačně vítězí dřevo, které se zkrátka do exteriéru hodí nejvíce. Dnes už si ve specializovaných obchodech a e-shopech můžete objednat hotová dřevěná prkna na terasu v patřičných rozměrech. Na konstrukci pak využijte bytelné dřevěné hranoly.

Rozhodně je důležité všímat si vlastností dřevin. Venkovní terasa totiž bude vystavena nejrůznějším klimatickým podmínkám, proto musí být zvolený materiál vysoce odolný a ošetřený proti vzniku plísní v důsledku vlhkosti. Dřevěné hranoly a prkna na terasu proto volte hlavně z tvrdých dřevin. Osvědčeným produktem jsou prkna a hranoly ze sibiřského modřínu, případně dřevo ze skandinávské borovice, která má mnohem lepší vlastnosti nežli tuzemské stromy.

Příslušenství pro terasy

Zapomenout nesmíte ani na další materiály a prvky. Zmínit lze třeba distanční podložky a terasové rektifikační terče. Přispějí k vyrovnání terénních nerovností a zajištění potřebné stability, navíc usnadní celý proces montáže.

Zahradní terasu je po výstavbě nutné náležitě udržovat. Dřevo pravidelně ošetřujte, aby zůstávalo po dlouhá léta odolné vůči dešti, větru či sněhu. Jedině tak terasu nebudete muset už po pár letech renovovat a veškeré přírodní a kovové materiály měnit za nové v důsledku jejich koroze a tlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *