Koupací jezírka spojují krásu i praktičnost

Koupací jezírka jsou oblíbenou volbou mnoha majitelů větších zahrad, protože nabízejí estetické i praktické výhody. Na jedné straně mohou koupací jezírka dodat každé zahradě punc elegance. Na druhou stranu mohou také poskytnout osvěžující a relaxační místo pro koupání v horkém letním dni. Kdo by si koupací jezírko nepřál? Jeho instalace ale vyžaduje trochu námahy.

Co si rozmyslet před stavbou koupacího jezírka?

Před instalací koupacího jezírka na zahradě je třeba zvážit několik věcí. Za prvé se musíte rozhodnout pro správné umístění. Je důležité najít místo, kam dopadá dostatek slunečního světla, aby voda zůstala dostatečně teplá pro koupání. K dispozici byste také měli mít dostatek místa pro samotné jezírko i pro případný zahradní nábytek nebo doplňky, které budete chtít později přidat. Velmi důležité je vzít v úvahu také bezpečnost při koupání v jezírku. To znamená zajistit, aby bylo jezírko dostatečně hluboké, aby se vám v něm dobře plavalo, ale zároveň zabezpečené tak, aby nehrozilo náhodné utonutí. Důležité je také nainstalovat kvalitní filtrační systém, který udrží vodu čistou a zbavuje ji škodlivých bakterií.

Koupací jezírko vyžaduje údržbu

Koupací jezírka vyžadují více údržby než tradiční okrasná jezírka. Minimálně je potřeba pravidelně čistit filtr a testovat kvalitu vody. Měli byste mít také plán, co dělat, pokud jezírko začne protékat nebo přetékat. Případná oprava jezírkové fólie by vás neměla zaskočit.

Jak je to s úpravou vody v koupacím jezírku?

Bohužel mnohem složitější než v případě bazénu. Pokud jde o chemikálie, musíte být v případě koupacího jezírka obzvláště opatrní. Nevhodná chemická látka může snadno zahubit všechny rostliny a živočichy v jezírku a může trvat dlouho, než se ekosystém zotaví. Do koupacího jezírka nepatří žádná chemie, proto pokud se vám v něm zkazí voda, budete muset být trpěliví a počkat, až vaše opatření zaberou a nastolí se opět nová rovnováha. Negativní vliv na kvalitu vody v koupacím jezírku mohou mít například ryby anebo nedostatek rostlin, ale i podceněná filtrace. Na té rozhodně nešetřete a filtr do zahradního jezírka spíše lehce naddimenzujte. Budete mít jistotu, že i v případě přemnožení živočichů, bude voda dostatečně kvalitní.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *