Drátový obecní rozhlas – kvalitní komunikace není jen online

Kvalitu našeho bydlení ovlivňuje celá řada věcí. Obchod v obci, blízkost dětského hřiště, veřejná sportoviště – ideálně zdarma, mateřská školka a škola, pošta, zeleň, blízká cyklostezka či dráha pro in-line bruslení, a třeba i drátový obecní rozhlas. I v dnešní době dokáže strčit do kapsy veškeré on-line komunikační prostředky.

Obecný rozhlas poráží i sociální sítě

Facebook naší obce sleduji pravidelně, přesto jsem přehlédla termín pro očkování pejsků proti vzteklině. Takže mne čeká zbytečný „výlet“ k veterináři. Pro mnohé lidi je to vážnější problém, protože ne každý pejsek je ještě ve stavu se někam přesouvat. Kdyby byla informace vyhlášená obecním rozhlasem, nešla by přeslechnout.

Používání velkého množství sociálních sítí v kombinaci s webovými stránkami dnes vede k tomu, že se jedna informace komunikuje jedním kanálem, druhá zas jiným. To vše pak způsobí, že je přehlédneme. Informačními médii, které nelze přeslechnout, jsou kvalitní rozhlasy pro města a obce drátové.

V mnoha obcích a městech pořád bezvadně fungují a jsou též obecními zastupiteli, starosty a občany hojně využívány. Informují o veřejných zasedáních zastupitelstva, o svozu odpadu, zvou občany na různé společenské a sportovní akce v obci. Často obec „žije“ právě díky informacím z obecného rozhlasu. Má schopnost dávat dohromady a stmelovat komunitu. Zvládá to lépe než sociální sítě, navíc napříč generacemi.

Vsaďte na kvalitní zařízení i služby

Co když není váš drátový obecní rozhlas kvalitní? Na drátové rozhlasy se již od roku 1994 specializuje firma EL-MIK. Řeší údržbu obecních a městských drátových rozhlasů, jejich opravy, rozšiřování i montáž. Oblast působení firmy je však ještě širší. Zaměřuje se též a výrobu a montáž ozvučovací techniky.

I drátové rozhlasy mají uplatnění širší než jen v ulicích měst a obcí. Používají se ve školách, na stadionech a sportovištích – zde obvykle spolu s jednotnou časomíru. Instalují se do kulturní domů. Jsou součástí autobusových a vlakových nádraží, obřadních sítí i hřbitovů. Setkáme se s nimi však i ve velkých výrobních halách

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *