Vybíráme sedací soupravu

Sedací souprava většinou bývá středobodem obývacího pokoje. Proto byste jejímu výběru měli věnovat patřičnou pozornost. Na jaké parametry se obzvláště zaměřit?
Při výběru sedací soupravy je velmi důležité plánování. Předem si promyslete materiál, barvu i velikost vaší nové sedačky. Tu volte s přihlédnutím k počtu členů v domácnosti, ale i velikosti místnosti, pro níž je určená.

Jakou barvu?

Důležitá je i barva vaší nové sedací soupravy. I při její volbě jsou jedním z klíčových faktorů rozměry místnosti. Sedačka v malém bytě by neměla být příliš výrazná a poutat na sebe pozornost. Volte proto raději světlé odstíny. Stejně tak je vhodné barvu sedačky vybrat i podle ladění místnosti a vybavení. S tím vám pomůže tzv. barevný kruh. Tato pomůcka vám pomůže určit, jaké barvy se k sobě hodí a jaké jsou naopak kontrastní.

Čalouněná, nebo kožená?

Velmi důležitý je také potah sedací soupravy. Ten může být buď čalouněný, nebo kožený. Velmi luxusní jsou kožené sedací soupravy. Nejenže dobře vypadají, ale k tomu odolávají špíně a jsou nenáročné na údržbu. Jedněmi z nejkvalitnějších jsou například německé kožené sedačky Inelis, které mohou aspirovat na titul středobod obývacího pokoje. Nejenže za nimi stojí pověstná německá kvalita, tedy prvotřídní materiály i zpracování, ale k tomu luxusně vypadají a jsou velmi pohodlné. Ve svém portfoliu tyto sedací soupravy má například prodejna nábytku Čestlice. A spolu s nimi i sedačky dalších značek, barev, rozměrů i materiálů.

Kam sedačku umístit?

Nesmírně důležité je umístění vaší nové sedací soupravy. V malém bytě je vhodné sedačku postavit ke stěně, nebo do rohu místnosti. V ideálním případě by sedací souprava měla být umístěná tak, aby se při pohledu z ní zdála místnost větší. Prostor tak nebude působit stísněně. Pro všechny sedačky včetně těch rozměrnějších pak platí, že by neměly být umístěny zády ke dveřím. Nevhodné je také jejich umístění pod okno. Pokud máte v obývacím pokoji televizi, zhoršujete si kvalitu obrazu, protože se v televizi bude okno odrážet.

Vzdálenost sedačky od dalších předmětů

Při umístění sedačky také myslete na její vzdálenost od ostatních předmětů, která by měla být minimálně 60 cm, ideálně však 75 cm. Ve velkém obývacím pokoji také nemusíte sedací soupravu stavět ke zdi, umístěte ji raději do prostoru. Pokud nemáte dostatečný míst k sezení, pořiďte si k sedačce křesla nebo taburetky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *