Rovná podlaha? Jedině anhydritová

Přemýšlíte, jakou do svého nového domu položit podlahu? Ať již to bude jakákoliv, neobejdete se bez rovného povrchu. Stoprocentní rovnost vám zaručí podlaha anhydritová.

Že jste o ní ještě neslyšeli? Řeč je o lité podlaze neboli anhydritovém potěru, kterým je možno „zalít“ například podlahové vytápění. A poté, co směs zatvrdne, můžete pokračovat pokládkou finální podlahy dle vašeho výběru. Jednoduché, že?

Co to je anhydrit?

Pojďme si ale objasnit pojmy. Dalo by se říci, že anhydritové podlahykterým se také říká lité podlahyjsou nástupci klasických betonových podlah. Anhydrit je směs tvořená tzv. energosádrovcem a plniva, nejčastěji v podobě štěrku a dalších pomocných přísad.

Samoinvelační potěr

Výsledkem je speciální tzv. samonivelační potěr, což je certifikovaná receptura společností Anhypodlahy s.r.o, která se svými kvalitami plně vyrovná klasickému betonu. Ba naopak jej v mnoha parametrech i předčí.

Lepší než beton

Samonivelační potěr je bezpochyby lepší než beton. V první řadě se s ním lépe pracuje, což se mimo jiné projeví na jeho dokonalém rozprostření. Výsledný povrch tak je hladký a rovný bez dilatačních spár.

Podlaha na počkání

A to doslova. Rychlost pokládky je až zarážející. Už druhý den můžete na podlahu stoupnout. Na plné zatížení si však počkejte zhruba čtyři až pět dní.

Vynikající tepelná vodivost

Další pozitivní vlastností patentovaného samonivelačního potěru je jeho vynikající tepelná vodivost. Zvažujete-li instalaci podlahového vytápění, litá podlaha je pro vás správnou volbou.

Obraťte se na profesionály

Na kolik vás podlaha vyjde? Samozřejmě záleží na parametrech a rozměrech vašeho domu či bytu. Základní ceník každopádně najdete na odkaze anhydritové podlahy ceník. V žádném případě nedoporučujeme, abyste se do pokládky pouštěli svépomocí. Je možné, že podlahu budete pokládat jednou za život, tak by měla být dokonalá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *