Proč by se i vám hodil zahradní domek?

Téměř všichni majitelé zahrady si časem na svém pozemku postaví nějakou stavbu, která bude sloužit k ukládání nářadí, k hraní dětí, či třeba ke schování se před deštěm. Využití pro nějaký zahradní domek zajisté najdete i vy.

Máte zahradu u domu, nebo v nějaké zahrádkářské kolonii? Ve druhém případě budete přístřešek potřebovat určitě. Je nepraktické si nářadí neustále vozit z domu a utíkat domů, hned jak začne pršet. Kromě toho vám zahradní domek může posloužit i jako skromná chata na občasné přespání.

Divili byste se, jak luxusní může dřevěný zahradní domek být

Pod slovním spojením „zahradní domek“ si většina lidí představí spíš skromnou dřevěnou stavbu, která poslouží jako úschovna nářadí. Skutečnost je ale jiná. Například estonská firma Palmako vyrábí domky, které lze bez problémů použít jako plnohodnotné chaty. Lze je vybavit nábytkem, přivést sem elektřinu i vodu. Toužíte-li tedy po malém domečku ze dřeva, jenž hezky zapadne do vaší přírodní zahrady, tohle může být správná varianta. Domů vám ho přivezou rozložený na části, smontovat ho zvládne každý průměrně zdatný kutil.

Také altánky a pergoly lze počítat mezi zahradní domky

V nabídce prodejců zahradních domků jistě narazíte rovněž na zahradní altány a pergoly. Ty jsou vhodné například do zahrady k rodinnému domu. Trávit čas venku je sice fajn, ovšem brzy přijdete na to, že v létě se sluneční paprsky dlouhodobě vydržet nedají. Pergola vám při čtení knihy nebo odpočinku poskytne stín, navíc ji lze využít třeba i v případech, kdy během večerního grilování s přáteli začne pršet.

Dřevěný domeček může udělat radost dětem

Sehnat se dají i dřevěné domečky skromnějších rozměrů, které perfektně poslouží jako místo pro dětské hrátky. Je přirozené, že si děti chtějí hrát na dospělé, a ve vlastním domečku to jde výborně. Jeden den si ho přestaví na princeznin palác, druhý například na indiánské obydlí. A vy budete vědět, že si hrají v bezpečí.

Už máte jasno, jaký účel by mohl zahradní domek splnit u vás doma? Podívejte se na nabídku e-shopu Domky-herold.cz a vyberte si ten pravý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *