Stavební jeřáby mají široké využití. Uplatňují se nejen ve stavebnictví, ale také v logistice a přepravě. Neobejde se bez nich celá řada průmyslových podniků, nepostradatelné jsou i pro těžební společnosti. Slouží také v dřevařských závodech, v zemědělství a všude, kde je třeba zvedat a přemisťovat těžká nebo nadrozměrná břemena.
Proč je výhodné používat stavební jeřáby místo jiných metod práce?
Stavební jeřáby mají velký výkon a dokáží zastat práci, na jejíž úspěšnou realizaci by bylo třeba značné množství pracovníků. Šetří čas a dokáží se vypořádat i s úkoly, jejichž splnění by bylo s využitím lidském síly v podstatě nedosažitelné. Se stavebním jeřábem je přemístění materiálu, trámů, rozměrných konstrukcí i zásilek hračka.
Jaký stavební jeřáb je ten pravý? Vždy berte v potaz účel, kterému bude sloužit
Stavební jeřáby při práci jsou k vidění na mnoha místech, kde právě probíhá výstavba. Nicméně některé typy lze úspěšně používat i ve vnitřních prostorách. Při pořizování stavebního jeřábu byste tedy měli dobře zvážit, jaké na něj budete klást požadavky. A také jak často ho budete potřebovat; někdy je totiž výhodnější si stavební jeřáb namísto jeho zakoupení půjčit. To platí v případě, kdy ho budete potřebovat na několik málo dnů nebo týdnů. Ten pravý stavební jeřáb ke koupi i k pronájmu zaručeně najdete u společnosti Uplifter.cz.
Jaké stavební jeřáby najdete v nabídce?
- Mobilní jeřáby nabízejí špičkový výkon, dokáží zvednout břemeno o váze až do 90 tun. Spojují klady vysokozdvižných strojů a velkých zařízení s podpěrou.
- Přívěsné jeřáby jsou oblíbené zejména ve stavebnictví, kde zastanou veškeré potřebné práce a výrazně šetří čas i náklady.
- Minijeřáby jsou relativně malé a lehké, hodí se pro manipulaci s nákladem o hmotnosti do 8 tun. Velkou výhodou je, že je lze využívat i ve vnitřních prostorách. Dieselový pohon u nich lze jednoduše přepnout na elektro, při němž motor nevydává hluk a neprodukuje emise.