Nadčasový kámen

Kámen je vskutku časem, ba dokonce historií prověřeným materiálem. Nadčasovým, trvanlivým, maximálně odolným, a to jak vůči počasí, tak mechanické zátěži. Vytknout se mu nic nedá ani z estetického hlediska. Na pohled dobře vypadá, ať je řeč o působivé kamenné dlažbě v interiéru nebo kamenném solitéru umístěném na zahradě mezi skupinkou jehličnanů.

Kamene se nemusíte obávat v exteriéru ani v interiéru. Ba naopak. Popusťte uzdu své fantazii a nebraňte se jej kombinovat s ostatními materiály. Rozumí si totiž téměř se všemi. Oblíbené dvojice jsou především kámen – dřevo a kámen – sklo.

Kamenná dlažba do exteriéru i interiéru

U kamenné dlažby si můžete být jisti jednou věcí, a to tím, že vás přežije. Budete ji mít prakticky na věky. Kamenem si můžete vydláždit příjezdovou cestu, zahradám zase velmi „sluší“ tzv. šlapáky, tedy ploché nášlapné kameny, jimiž můžete bez problémů nahradit chodníčky.

Kámen na fasádách

Široké využití má obkladový kámen. Na fasádách se skvěle vyjímají například kamenné obkladové pásky na fasádu, jíž dají notnou dávku luxusu. Jejich použití ovšem není třeba omezovat jen na fasády. Aplikovat je můžete na venkovní krby, dveře, altány, sloupky a podezdívky, zkrátka prakticky kamkoliv uznáte za vhodné.

Kámen v interiéru

Kámen má své místo samozřejmě i v interiéru. Formátovou kamennou dlažbu se nezdráhejte položit do kuchyní, předsíni, koupelen či na toaletu, zkrátka na místa, na která se zdráháte položit koberec. Rozhodně se nebojte, že budete omezeni ve výběru barev či designu. Naopak. Kamennou dlažbu (ale samozřejmě i obklady) můžete mít například nazelenalou, šedomodrou, leskle bílou, černou či pískovou.

Okrasné kameny do zahrad

Samostatnou kapitolou jsou okrasné kameny do zahrad, v nichž mohou často fungovat jako vkusné zahradní doplňky. Mnohdy se stávají významnými prvky zahradní architektury, a tak je na místě s nimi zacházet. Velký kamenný solitér v zahradě bohatě zastoupí uměleckou sochu, jíž v podstatě i je.

Nakupujte na kamen-donat.cz

A kde zajímavé solitéry sehnat? Zadejte do svého internetového vyhledávače pojem okrasné kameny Praha, nebo okrasné kameny do zahrad Praha a vyberte svého nejbližšího prodejce. Opravdového specialistu na kámen pak najdete na kamen-donat.cz s bohatou nabídkou snad všech kamenných výrobků, jež vám přijdou na mysl. Nejenom tedy kamenné obklady a dlažbu, ale třeba i kamenné vany a vázy. Na kamen-donat.cz kámen zkrátka milují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *