Na co se zaměřit – předčí možnostmi k pronájmu nemovitostí Praha ostatní města?

Širokou nabídkou nemovitostí k pronájmu Praha dokáže nadchnout snad každého. Něco málo o číslech, jak to reálně vypadá, najdete tady. První věc, kterou musíte zvážit, je zejména doba, po kterou chcete nemovitost využívat. Pokud se teď chcete stěhovat do menšího, třeba za účelem úspor, je důležité si uvědomit, že za pár let už vám dispozice malého bytu nemusí vyhovovat. Může přijít dítě nebo se budete chtít sestěhovat s partnerem. Pak je výhodnější pořídit si nájemní byt. 

Pronájem má také svá velká plus. O opravy se starat nemusíte. To zajistí pronajímatel. Ale asi bude předpokládat, že žárovku si vyměnit zvládnete. Nájem bývá často i se základním vybavením. Takže tato starost na začátek odpadá. Máte nejčastěji dvouměsíční výpovědní lhůtu, což je dost času na přestěhování. Hlavně ale nabízí flexibilitu a je to výborný start pro mladé lidi.

Chci si pronajmout nemovitost

Pokud jste si vybrali možnost pronájmu, nejspíše preferujete určitou volnost a flexibilitu. Nájemní bydlení volí většinou lidé, kteří do Prahy přicházejí za prací či za studiem. Co se týče přímo pražáků, volí nájem právě kvůli jednodušší možnosti pozdějšího přesunu jinam. A pro někoho to je prostě výhodná varianta. Co se týče vybavení, zkuste třeba něco ve stylu Feng Shui. Jak na to, zjistíte tady

Praha je hodně různorodá a váš výběr může hodně ovlivnit to, ve které části se bude nemovitost nacházet. Pokud budete hledat větší klid, budete se dívat spíše po okrajových částech. Na druhou stranu můžete chtít do centra, kde budete mít vše pěkně pohromadě a blízko. Podle polohy se také často odvíjí výše nájemného. Prohlédněte si inzeráty na Eurobydlení, které zahrnují jak byty v centru města, tak i v okrajových částech Prahy.

Pokud se rozhodnete pro pronájem, musíte si uvědomit, co pro vás tento závazek znamená. Vždy je základem dobře postavená smlouva. Jelikož deregulace nájmů už skončila, nejsou už ve výši nájemného u srovnatelných bytů tak velké rozdíly, ale cena se hodně liší v závislosti na lokalitě. Tedy za dispozičně stejný byt zaplatíte měsíčně rozdílnou cenu například v centru a na okraji města. Ve většině smluv je také uveden dodatek o inflaci. Jde o to, že každoročně vám může být zvýšen nájem o určité procento či část procenta podle údajů Českého statistického úřadu.. Je potřeba si smlouvu důkladně přečíst a zjistit, zda tuto úmluvu tam máte zakomponovanou. Může totiž výši nájmu do budoucna zvýšit.

Lokalita

Nelze jednoznačně říct, že v centru bude hluk, smrad a špína jak si to většina „nepražáků“ představuje. Faktem je, že tam najdete větší frekventovanost aut a tramvají, na druhou stranu i vy se budete potřebovat nějak přesouvat. Centrum má své přednosti. Malá strana bývá v noci nádherně tajemná. Můžete najít krásná prostranství, kde z okna uvidíte na zeleň, Vltavu i Pražský hrad. Budete uprostřed všeho dění a vše budete mít jako na dlani. Dají se najít prostory, kde budete mít naprostý klid a přitom z okna uvidíte denní shon i občasnou záplavu turistů. Být uprostřed toho všeho má spoustu výhod zejména pro mladé lidi. Vyhlášené bary a hospody skýtají mnohá dobrodružství. 

Nájem tady bývá dražší, ale za to je tady nabídka bytů o dost větší. Co se týče komerčních budov a obecně prostorů pro podnikání, je to to pravé místo. Tady si vás všimnou a navíc budete mít i vy své dodavatele hezky poblíž. 

Když už vás centrum omrzí a vydáte se na okraj, stejně jako já po svých studijních a bujarých letech, zjistíte, že tady to opravdu bývá oáza klidu. Pár přilehlých domečků, sem tam nějaký menší panelák. Často tady máte pocit, že jste na vesnici. Znáte své sousedy, a máte určitý pocit volnosti. Přestanou vás bavit a jdete pryč. Četnost obchodů nebo kaváren tady nebývá nijak velká, ale tak nějak tady všichni předpokládají, že za prací stejně někam jezdíte tak proč si nezajet i nakoupit. Můžete se tady oprostit od všech turistů a cizí jazyk tady vesměs neuslyšíte. Najdete tady také více zeleně. 

Jakou z možností byste si zvolili vy? Je váš bližší ruch velkoměsta nebo příroda?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *