Kovaný plot: Sázka na originalitu a kvalitu

Už jste dokončili stavbu vašeho domu a máte pocit, že v exteriéru stále ještě něco chybí? Ano, s největší pravděpodobností se bude jednat o oplocení. V České republice na rozdíl od některých jiných zemí je nespornou zvyklostí budovat okolo vlastního objektu plot. Hodně záležet si dávají majitelé objektů především na plotu, který se nachází před domem. Vyroben může být z mnoha materiálů. Chcete-li ovšem vsadit na maximální výdrž, bezúdržbovost, bezpečnost a krásný design, vyplatí se kovaný plot. Právě na jeho přednosti se zaměříme.

Vydrží navěky

Jednou z mnoha předností kovaného plotu je jeho dlouholetá výdrž. Vyrábí ze z kovových jeklů, jež jsou pevné a odolají mechanickému poškození. Ohnout konstrukci prakticky nelze a díky povrchové úpravě je plot rezistentní i vůči změnám klimatických podmínek. Může na něj klidně pršet, sněžit a opětovně svítit sluníčko. Přesto zůstane stejný. Ošetřit přitom lze jak žárovým zinkováním, tak i práškovou barvou.

Zdroj: http://www.kovane-ploty.net

Maximální bezpečí a minimální údržba

Jakýkoli kovaný plot zajistí mnohem větší bezpečí, než je tomu jakéhokoli jiného. Mnohé modely jsou řešeny tak, že na vrcholu plotu se nacházejí kovové hroty. Jestliže si pořídíte tento typ plotu, ušetříte i finanční prostředky. Ty byste museli u dřeva vynaložit za lak, jímž je třeba pravidelně desky natírat. Kované ploty nepotřebují žádnou údržbu. Jen v případě nějaké hrubé nečistoty typu ptačího trusu samozřejmě můžete povrch setřít.

Zdroj: http:/kovane-ploty.net

Unikátní vzhled dokáže zaujmout

Zatímco mnohé dřevěné ploty jsou poměrně fádní, u kovaného nemusíte mít strach, že by nezaujal. Existuje obrovské množství tvarů, které lze z kovu vytvořit. Jednat se může o nejrůznějších rovné varianty, ale klidně i o točené ozdoby. Tvary zkrátka přizpůsobíte typu budovy, u níž bude plot stát. Stejně tak si zvolíte i správnou barvu. Inspirovat se můžete pohodlně online na kovane-ploty.net.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *