Historické město Michle

Praha je historicky velmi bohaté město. Nachází se v něm spousta starých předměstských čtvrtí i malých obcí, které se k hlavnímu městu dodatečně připojily. A Michle je jednou z nich. Před 100 lety byste měli velký problém tuto čtvrť vůbec poznat. Jednalo se o velmi klidnou náves, jež má do současné atraktivní residence velmi daleko. Možná to je i tím, že nové byty v Praze 4 Michle vypadají skutečně nadčasově.

Trocha historie

Michle se ale velmi změnila i z podoby před nedávnem, kdy jí „zdobila“ především paneláková zástavba. Ta působila jako velká šedá betonová hradba. Dnešní nové byty v Michli jsou naopak velmi elegantní.

Velký kus historie můžeme vidět na Michelském dvůru. Ten má za sebou velmi spletitý příběh. Jeho kořeny sahají až do poloviny 15. století, kdy sloužil jako univerzitní kolej. Ty založil Jan Rečka, jež dvůr získal do zástavy od císaře Zikmunda. Později byl ale Michelský dvůr bohužel vypálen. Po obnově si jej vzali pod svojí správu Jezuité, jež jej postupně zvelebovali – vznikl mlýn, pivovar a rozsáhlé hospodářství.

V roce 1920 byl dvůr znárodněn a následně znovu předán soukromníkům. Velký úpadek přišel za 2. sv. války, kdy byl připsán Vystěhovaleckému fondu. Zřídili se zde byty, poté autolakovna a různé státní podniky. Od roku 1964 je památkově chráněný a v 90. letech přišla tolik potřebná rekonstrukce.

Rezidence Hadovitá

Rezidence s velmi trefným názvem vás bude bavit. Vyznačuje se rozhodně tím, že máte vše blízko, ale stále jste daleko od rušného velkoměsta. Pěšky je to kousek do obchodu, do restaurací i za sportem. Blízko je také samozřejmě MHD. V okolí jsou také různé obchodní domy a 12 minut autem největší centrum OC Chodov. O zábavu je tedy vždy postaráno!

Více informací o nové bydlení v pražské Michli na https://www.rezidencehadovita.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *