Elektrokoloběžky jsou ideální hlavně do města

Přepravovat se po větším městě jde mnoha způsoby. Většinou si vystačíme s vlastními silami, nicméně někdy je toho potřeba stihnout dost najednou a v takových případech je užitečné vlastnit nějakou formu přibližovadla.

Těch je celá řada. Některá vyloženě spoléhají na lidskou sílu, zatímco další pouze na svůj motor. Ideálem je jako vždycky zlatý střed. V tomto případě má podobu elektrokoloběžky.

Bez výfukových plynů

Naše planeta v posledních desetiletích dostávala pořádně zabrat a nyní sklízíme plody své práce. Rozsáhlé povodně, silné bouřky či naopak dlouhotrvající sucha jdou mimo jiné na vrub i lidskému pokolení. Zvláště vypouštění emisí do ovzduší vedlo k celkovému zhoršení ekologické rovnováhy Země.

Naštěstí se již tyto problémy začínají řešit a každý den přicházejí vědci s novými způsoby, jak se vymanit z používání fosilních paliv a nahradit je něčím zelenějším, třeba elektromotory.

I proto jsou elektrokoloběžky tak populární. Jsou v rámci možností ekologické, ovšem zároveň se s nimi dá dojet dál než jen pár kilometrů od bydliště. A to právě díky svému pohonu. Mají však i mnoho dalších kladů.

Projedou takřka vším

Elektrická koloběžka je hlavně městským dopravním prostředkem. Vzhledem k jejím malým rozměrům je možné s její pomocí prokličkovat třeba dopravní zácpou, nebo snadno objet nějakou jinou nečekanou uzavírku. V nejhorším případě je možné koloběžkou popojet po chodníku, případně se s ní přemístit třeba v MHD.

Vhodné i do menších bytů

Uskladnit v garsonce kolo bývá někdy dost o kompromisech, nicméně pro elektrokoloběžku, která je mnohem kompaktnější, se vhodné místo najde vždy. V případě potřeby vleze na balkón, či je možné ji uklidit do kumbálu.

Někteří jedinci dokonce koloběžky schovávají pod postelí. Nejdřív je ovšem potřeba je pořádně očistit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *