Dražby nemovitostí jsou příležitostí pro získání levného bydlení

Také vás děsí aktuální růst cen bytů a rodinných domů, které se stávají dosti nedostupné pro běžné občany? Pokud si přesto chcete pořídit vlastní bydlení, existuje zde zajímavá možnost. Představují ji dražby nemovitostí.

Klasické dražby nemovitostí jsou v tuzemsku poměrně vzácným jevem. Stále častěji se však uskutečňují exekuční dražby nemovitostí. V jejich případě jde o objekty, které byly zabavené dlužníkům a jsou na prodej, z jehož výdělku se pak pokrývají nároky věřitelů.

Základní podmínky k přístupu na dražbu nemovitostí

Každý, koho dražba nemovitostí v exekuci zajímá, má možnost se jí zúčastnit. Stačí splnit pouze několik základních podmínek. Především je takováto dražba nemovitostí určena pouze plnoletým a svéprávným osobám. Samozřejmě musíte disponovat dostatečnou sumou peněz, byť jsou nemovitosti v dražbě mnohdy výrazně levnější, než za kolik byste je pořídili běžně někde u realitní kanceláře.

Před tím, než se samotné dražby zúčastníte, musíte složit základní dražební jistotu, jinak se o dané objekty z nabídky nebudete moci ucházet. Poté si musíte všímat konkrétního data, kdy budou domy, byty, ale i chaty a chalupy, jež byly zabavené, k prodeji. V tomto ohledu se vyplatí sledovat portál dražeb nemovitostí, kde najdete přesné informace.

Jak probíhá samotná dražba?

Dražby a exekuce nemovitostí nemůže provádět každý. Musí se jednat o specializované společnosti, které na to mají patřičná oprávnění. Pakliže se chcete zúčastnit, lze to provést dvěma způsoby. První, klasický, představuje osobní účast na dražbě. Moderní doba ale nabízí i jinou možnost, a to přihazování online, kdy můžete do dražební akce zasáhnout klidně z pohodlí domova, z kanceláře a dalších míst, odkud máte připojení k internetu.

Nemovitosti v dražbě zajímají stále větší počet lidí. Přesto máte dobrou šanci, že „ulovíte“ objekt, který by vás jinak vyšel o desítky, ba dokonce možná o stovky tisíc korun dráž, pokud by byl na běžném trhu s realitami. A to už stojí za pokus, že?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *