Dá se fasáda domu ochránit před graffiti?

Jste pyšní na fasádu svého domu? Investovali jste mnoho času a peněz do zateplení a nové fasády? Čekáte, že bude ještě dlouho vypadat jako nová? Samozřejmě, že i fasády podléhají neustálému procesu špinění prachem, smogem, pyly a dalšími atmosférickými nečistotami. Ty se ale dají poměrně snadno odstranit. Mnohem větším problémem z hlediska odstranění je graffiti, které je rozšířené zejména ve větších městech, ale i v menších obcích. Dá se proti graffiti účinně chránit?

Proč fasádu před graffiti chránit?

Drtivá většina atmosférických nečistot, které se usadí na fasádě, zůstane na jejím povrchu a očistit se dá jen proudem vody. Jak čistí fasádu profesionálové, se můžete dozvědět ZDE. Barva ze sprejů je na čištění horší. Dostane se až do samotné struktury materiálu, nejen na jeho povrch. Odstranění proudem vody bez profesionální techniky je tak téměř nemožné. Buď na fasádě zůstanou vidět obrysy graffiti, nebo může dojít k poškození podkladu a bude zapotřebí další rekonstrukce. Dokonalé čištění fasády od graffiti zvládnou jen profesionální firmy. Detailně se této problematice věnuje web graffiti.cz.

Jak se dá vše řešit?

Drzost sprejerů prakticky nemá hranic. Snaží se neustále překonávat překážky. Ani objekty chráněné vysokým plotem nebo kamerovým systémem nejsou překážkou. Pokud si váš dům vyhlédnou, neexistuje prakticky žádná ochrana, jak jim v jejich počínání zabránit. Zkrátka, kdykoliv se můžete ráno probudit, zjistit že v noci se na domě objevila kresba nebo nápis sprejem a začít si lámat hlavu jak graffiti odstranit a také, jak všemu zabránit. Ideální prevencí je antigraffiti nátěr.

Antigraffiti nátěr je nejlepším pomocníkem

Zabránit sprejerům, aby se na vašem domě opět podepsali, je nemožné. Nátěry proti graffiti sice nikterak nezabrání sprejerům v tom, aby váš dům pomalovali, ale výrazným způsobem ulehčí odstranění graffiti. Vytvoří na povrchu neprostupnou ochrannou vrstvu. Barva ze spreje se nedostane až do struktury fasády, ale zůstane na povrchu, ze kterého ji odstraníte vlastními silami, bez nutnosti využití profesionální techniky. Prevence je nejlepší ochrana. Prohlédněte si ceník antigraffiti nátěru.

2 thoughts on “Dá se fasáda domu ochránit před graffiti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *