Objevily se na fasádě domu plísně? Jak s nimi bojovat?

Každá fasáda na domě je neustále vystavena působení vnějších vlivů, vlhkosti, střídání teplot, UV záření a usazování nečistot. Kvůli nim dochází k neustálému procesu chátrání fasád, kdy materiály ztrácí své vlastnosti. Kromě toho, že fasáda ztrácí svou krásu, se mohou objevit i další velmi nepříjemné problémy. Jedním z hlavních problémů na fasádách jsou plísně. Jak bojovat s plísněmi, když se objeví?

Nejprve nechte důkladně vyčistit

Ze všeho nejdříve je nutné fasádu důkladně vyčistit. Jen na čistém povrchu bude vidět skutečné poškození fasády a případný rozsah škod. Na čistém povrchu budou i mnohem lépe fungovat opatření proti plísním. Ochrana fasád bude účinná jen v případě, že se dobře posoudí poškození fasády. Jak opravdu efektivně vyčistit fasádu? Nejvhodnější technologií je tryskání-pískování. Jak probíhá čištění pomocí této technologie, se podívejte ZDE. Detailní informace o tom, jak fasádu chránit, najdete přímo na stránkách specialistů v této oblasti – www.cisteni-fasad-ars.cz.

Jak fasádu chránit?

Ochrana fasády společně s odstraněním plísní nejsou vůbec jednoduché. Vždy je nutné myslet na to, že opatření musí odstranit plísně a zamezit i jejich opětovnému výskytu. Ne všechna opatření dokáží s plísněmi bojovat tak efektivně, jak by bylo zapotřebí. Mezi nejlépe hodnocené technologie v této oblasti patří nátěry proti plísním, které se aplikují přímo na poškozená místa nebo plošně na celou fasádu a chrání ji před plísněmi.

Spolehněte se na profesionály

Bohužel ani ochrana s protiplísňovými nátěry není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je zásadní si umět vybrat správný protiplísňový nátěr a odborně jej aplikovat. Protiplísňových nátěrů existuje několik druhů. Na základě materiálu fasády a stupně poškození se vybere správný druh a odborně se aplikuje. Vždy je lepší svěřit tyto práce zkušeným odborníkům, kteří zajistí dobrý výsledek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *